Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИДАВНИЧО-БІБЛІОТЕЧНА ІНФРАСТРУКТУРА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В ЧЕХО-СЛОВАЧЧИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ

ВИДАВНИЧО-БІБЛІОТЕЧНА ІНФРАСТРУКТУРА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В ЧЕХО-СЛОВАЧЧИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ

Назва:
ВИДАВНИЧО-БІБЛІОТЕЧНА ІНФРАСТРУКТУРА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В ЧЕХО-СЛОВАЧЧИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ЗАРЕМБА Олеся Сергіївна
УДК 02:655–054(477)(437)”1919/1939”
ВИДАВНИЧО-БІБЛІОТЕЧНА ІНФРАСТРУКТУРА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В ЧЕХО-СЛОВАЧЧИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ
Спеціальність 07.00.08. – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Дубровіна Любов Андріївна,
Національна бібліотека України
імені В.І. Вернадського, директор Інституту рукопису
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії і
міжнародних відносин
кандидат історичних наук
Чепуренко Янна Олексіївна,
Національна бібліотека України
імені В.І. Вернадського,
завідувачка відділом пошуку та обліку документів Фонду Президентів України
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра архівознавства та спеціальних історичних наук, м. Київ.
Захист відбудеться “26” грудня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі літератури з бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, м. Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано “25” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Чекмарьов А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах національного відродження й державотворення в Україні актуалізувалося вивчення української еміграції як історичного, політичного, соціологічного та культурного явища з метою включення її в контекст цілісної концепції історичного шляху українського народу. У статті 11 Конституції України зазначено: “Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традиції і культури”. Саме тому культура української еміграції в кожній країні проживання, в тому числі і в Чехо-Словаччині, де в 20–30-х. роках. ХХ ст., завдячуючи так званій “російській акції” чехословацького уряду, утворився один з найбільших і найдієвіших європейських еміграційних осередків, потребує нових підходів до вивчення, переосмислення її значення в українській науковій думці.
Одним із малодосліджених явищ в історії українського книгознавства та бібліотекознавства залишається видавничо-бібліотечна інфраструктура української еміграції в Чехо-Словаччині між двома світовими війнами, що певною мірою визначала та суттєво впливала на розвиток науки, культури і освіти та процеси етнокультурної ідентифікації, створювала умови для етносоціальної згуртованості українців. Науковий інтерес становить діяльність еміграційних українських видавництв, бібліотек, наукових громадських об’єднань та організацій, що не лише забезпечували внутрішньо комунікаційний процес, але поширювали інформацію про українську наукову думку, культурно-освітню діяльність серед інших народів світу. Зацікавлення книговидавничою, бібліотечною, громадсько-освітньою діяльністю видатних учених, громадських і політичних діячів української еміграції в ЧСР зумовлено високою практичною цінністю досвіду їх організаційно-видавничої та організаційно-бібліотечної діяльності. В той же час подальший розвиток українського суспільства вимагає удосконалення видавничої та бібліотечної інфраструктури. Оскільки теоретичне осмислення проблеми функціонування книжкової та бібліотечної справи перебуває в Україні лише на початковому етапі, доцільним і необхідним постає глибоке вивчення здобутків у цьому напрямі української еміграції в ЧСР у міжвоєнний період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИДАВНИЧО-БІБЛІОТЕЧНА ІНФРАСТРУКТУРА УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В ЧЕХО-СЛОВАЧЧИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок