Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСИМПТОТИЧНА ПОВЕДІНКА РОЗВ’ЯЗКІВ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ПЛАСТИН У ПОСТАНОВЦІ МІНДЛІНА

АСИМПТОТИЧНА ПОВЕДІНКА РОЗВ’ЯЗКІВ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ПЛАСТИН У ПОСТАНОВЦІ МІНДЛІНА

Назва:
АСИМПТОТИЧНА ПОВЕДІНКА РОЗВ’ЯЗКІВ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ПЛАСТИН У ПОСТАНОВЦІ МІНДЛІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,63 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Фастовська Тамара Борисівна
УДК 517.94
АСИМПТОТИЧНА ПОВЕДІНКА РОЗВ’ЯЗКІВ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ПЛАСТИН У ПОСТАНОВЦІ МІНДЛІНА
 
01.01.03 – математична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фiзико-математичних наук, професор Чуєшов Ігор Дмитрович, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, завідувач кафедри математичної фізики та обчислювальної математики.
Офiцiйнi опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент Гордевський Вячеслав Дмитрович, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, завідувач-професор кафедри математичного аналізу;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Котляров Володимир Петрович, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна, завідувач відділу математичної фізики.
Захист відбудеться 28 грудня 2007 року о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 62.051.11 у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 6-48.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 20” листопада 2007 р.
Учений секретар ссс секретар Вчений секретар | Скорик В. О. 
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У дисертаційній роботі досліджується якісна поведінка розв’язків задач двовимірної термопружності Міндліна-Тимошенка. Системи рівнянь, що розглядаються, описують термопружні процеси в тонких пластинах за різних припущень щодо швидкості розповсюдження тепла.
Класична модель термопружності пластин, яка базується на припущеннях Кірхгофа, є на цей час добре вивченою, але не враховує ефектів, викликаних деформацією поперечного зсуву, істотних для цілого ряду сучасних материалів. Крім того, закон Фур’є, який ґрунтується на припущенні про нескінченність швидкості розповсюдження тепла, у деяких випадках є достатньо грубим спрощенням реальних фізичних явищ.
У середині двадцятого століття було здійснено низку спроб уточнити наявні моделі. Р. Д. Міндліном, Э. Рейснером та С. П. Тимошенком було створено математичну модель пружності тонких пластин та балок із врахуванням деформації поперечного зсуву. Ідея введення інтегралів типу Вольтерра для того, щоб змоделювати процеси розповсюдження тепла у твердих тілах із скінченною швидкістю, належить К. Каттанео. Запропонована їм модель теплопровідності з другим звуком є узагальненням закону Фур’є та пов’язує лінійним чином тепловий потік, його похідну за часом та температурний градієнт. Пізніше М. Гертін та А. Піпкін узагальнили і цю модель.
Математичне дослідження ізотермічних задач Міндліна-Тимошенка почалося у 90-х роках двадцятого сторіччя з робіт К. Констанди, П. Шиейвона та Р. Тейта, а згодом було продовжено іншими авторами, у тому числі, Дж. Лагнезе, В. Патою, К. Джорджи, І. Д. Чуєшовим та І. Лашецкою. Але до останнього часу динамічні нелінійні задачі термопружності Міндліна-Тимошенка були маловивченими. До вже відомих результів можна віднести дисипативність динамічної системи для одновимірної задачі Міндліна-Тимошенка, що описує термопружні процеси в тонкій балці. Для двовимірного випадку в математичній літературі відсутні результати, які можна віднести до асимптотичної поведінки розв’язків задач розглянутого типу.
Таким чином, є актуальним якісне дослідження поведінки розв’язків двовимірних задач термопружності Міндліна-Тимошенка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АСИМПТОТИЧНА ПОВЕДІНКА РОЗВ’ЯЗКІВ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ПЛАСТИН У ПОСТАНОВЦІ МІНДЛІНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок