Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного лісостепу україни

Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного лісостепу україни

Назва:
Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного лісостепу україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
В’ялий Сергій Олександрович
УДК 631.51.632.954:633.15 [477]
Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного лісостепу україни
06.01.01 - загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті, Кабінет Міністрів України
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор,
Заслужений працівник народної освіти,
академік АН ВШ
Гудзь Володимир Павлович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри загального землеробства
Офіційні опоненти - доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік АН ВШ Примак Іван Дмитрович,
Білоцерківський державний аграний університет, завідувач кафедри загального землеробства
- кандидат сільськогосподарських наук
Шеченко Іван Павлович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач лабораторії захисту грунтів від ерозії
 
Провідна установа: Уманська сільськогосподарська академія,
Міністерство аграрної політики України,
кафедра загального землеробства, м. Умань
Захист відбудеться “ 7 “ лютого 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.10 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного аграрного університету: Київ - 41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “ 5 “ січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дмитришак М.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед важливих завдань державного значення у сільськогосподарському виробництві останніми роками особливої гостроти набула потреба збільшення в Україні виробництва зерна кукурудзи. Аналізуючи процеси, що відбуваються у цій галузі, слід визнати: з різних причин відбувся різкий спад урожайності і валових зборів однієї з провідних зернових культур. Якщо в 1986-1990 роках валовий збір зерна кукурудзи в Україні становив 7,3 млн. тон, а врожайність була на рівні 36,5 ц/га, то в 1999 році цій культурі було відведено тільки 1,4 млн. га, отримано 2,2 млн. тон при врожайності 25,3 ц/га (В.С Циков, 1999, С.М. Крамарев, 1999).
Перехід сільського господарства на ринкові відносини господарювання потребує невідкладного впровадження в виробництво комплексу заходів. За різних форм власності центральне місце займає пошук невикористаних резервів збільшення виробництва продукції при одночасному зниженні її вартості.
В технології вирощування сільськогосподарських культур до 40% матеріальних та 25% трудових витрат займає обробіток грунту (В.М. Круть, 1986). Ряд вчених та товаробників закликають до мінімалізації обробітку грунту, або навіть до повного виключення його з технологій вирощування культур у сівозміні. Проте застосування таких систем обробітку потребує ретельного вивчення їх впливу на врожай та його якість, параметри грунтової родючості і рівень забур’яненості в конкретних грунтово-кліматичних умовах.
Дослідження допомогли встановити, що на сучасному етапі найефективнішою є полицево-плоскорізна система основного обробітку грунту, яка являє собою комбінацію періодичних полицевих та безполицевих глибоких і мілких обробітків у сівозміні.
Вивчення різних систем основного обробітку грунту в стаціонарних дослідах при багаторічному їх застосуванні дає можливість встановити зміну головних параметрів грунтової родючості та зробити вибір найоптимальнішої з врахуванням їх економічної та екологічної доцільності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичної програми досліджень кафедри загального землеробства Національного агарного університету з теми: ”Розробка моделей нормативного землеробства при вирощуванні польових культур у Лісостепу України”, номер державної реєстрації 0194U 001957.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного лісостепу україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок