Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ У РИБНОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ У РИБНОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ У РИБНОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,66 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ПІВТОРАК Михайло Вікторович
УДК 639.3:657.421
ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ
У РИБНОМУ ГОСПОДАРСТВІ
08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор, академік УААН
Дем’яненко Микола Якович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”
Української академії аграрних наук,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти:   доктор економічних наук, професор
Сук Леонід Кіндратович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
професор кафедри бухгалтерського обліку і аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Гузар Богдан Степанович,
Уманський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
проректор з фінансово-економічної роботи
Провідна установа   Державна академія статистики, обліку та аудиту
Державного комітету статистики України,
кафедра бухгалтерського обліку та аудиту, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “04” жовтня о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук за адресою 03680, м. Київ-МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук (03680, м. Київ-МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, к. 212).
Автореферат розісланий “01” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Н. Л. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В економіці України рибне господарство внутрішніх водойм, як галузь сільськогосподарського виробництва, відіграє значну роль у забезпеченні населення країни корисною сільськогосподарською продукцією – прісноводною рибою. Однак нині ця галузь не повністю виконує покладеної на неї функції. Спад, що спостерігався в останні роки в економіці України, в цілому негативно позначився і на обсягах виробництва риби та рибопродукції. Одним із чинників їх зниження слід вважати значне погіршення фізичного стану основних засобів виробництва.
Товарне рибництво, як підгалузь сільськогосподарського виробництва, характеризується специфічними особливостями, а саме: основними засобами виробництва у рибництві є унікальні виробничі комплекси рибницькі стави з відповідними гідротехнічними спорудами, земельними ділянками та водними ресурсами. У галузі рибництва, в якій частка основних засобів становить 61% усіх активів підприємств, на гідротехнічні споруди (стави) припадає близько 80% їхньої вартості.
Особливість галузі полягає також і в тому, що основну діяльність рибницькі господарства ведуть на землях водного фонду, які згідно з чинним законодавством знаходяться переважно у державній та комунальній власності.
Історично склалося так, що ні в колишньому Радянському Союзі, ні в Україні, після набуття нею незалежності, вивченню економічних аспектів розвитку галузі не надавали належної уваги. Якщо основні проблеми економіки та організації рибного господарства періодично висвітлюються науковцями, то питання стану бухгалтерського обліку в галузі залишаються поза увагою.
Зважаючи на це, особливої актуальності набувають дослідження щодо вивчення специфічних характеристик основних засобів, що використовуються в рибництві, пов’язаних з галузевими особливостями їхнього функціонування й обліку.
У розробку теорії та методології обліку й аналізу основних засобів вагомий внесок зробили такі вітчизняні вчені: М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець, С.Ф. Голов, М.Я. Дем’яненко, Г.Г. Кірейцев, М.М. Коцупатрий, В.М. Кужельний, В.Г. Лінник, В.Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ У РИБНОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок