Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНІ АДАПТАЦІЇ ДРІБНИХ ССАВЦІВ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я

ЕКОЛОГІЧНІ АДАПТАЦІЇ ДРІБНИХ ССАВЦІВ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ АДАПТАЦІЇ ДРІБНИХ ССАВЦІВ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,59 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗЕМЛЯНИЙ ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 591.5:504.5 (477.63)
ЕКОЛОГІЧНІ АДАПТАЦІЇ ДРІБНИХ ССАВЦІВ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зоології та екології і в відділі екології та охорони природи НДІ біології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, професор
Булахов Валентин Леонтійович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра зоології і екології, професор.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Серебряков Валентин Валентинович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра зоології, завідувач
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Гавриленко Віктор Семенович,
Біосферний заповідник “Асканія-Нова”
ім. Фальц-Фейна, директор
Захист дисертації відбудеться «_16_» _квітня_ 2008 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий « 14 » березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент |
|
А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність роботи. Сучасний рівень промислового виробництва призводить до складних екологічних проблем, що можуть перерости у глобальну катастрофу. Проблеми виникають у регіонах, де сконцентровано велику кількість хімічних, металургійних, гірничодобувних, переробних та інших промислових підприємств. На території України таким регіоном є центральне степове Придніпров’я, зокрема Дніпропетровська область, яка зазнає одне з найбільших техногенних навантажень в Україні. У період свого максимального розвитку (початок 90-х рр.) об’єм викидів складав понад 200 тис. тонн на 1 кв. км. У Дніпропетровській області майже не збереглося природних нетрансформованих систем. Біорізноманіття регіону збідніло. У видів, що залишилися, відбувається процес часткової адаптації до сформованих умов. Проблема адаптації тварин – одна з найбільш актуальних проблем, що розглядаються в сучасній науці. Дослідження цих проблем дозволяє зрозуміти і розкрити механізми, за допомогою яких тварини пристосовуються до виживання в умовах середовища, що змінюється. Найбільш зручними об'єктами для дослідження є дрібні ссавці. Це обумовлено цілою низкою характерних для них ознак: велика чисельність, синантропність, еврибіонтність та ін. У зв'язку з нетривалим терміном життя і відносною чутливістю до негативних факторів зовнішнього середовища можливо використовувати структуру їх популяції, а також деякі морфологічні й фізіологічні показники як індикатори впливу техногенного забруднення на екосистеми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в межах наукових досліджень, що проводяться в лабораторії біомоніторингу НДІ біології ДНУ згідно з д/б темою № 0100U005210 “Дослідження основних закономірностей впливу різних полютантів на фізіолого-біохімічні, популяційні та генеративні особливості тваринних організмів та розробка шляхів знешкодження їх синергічної шкідливої дії”, д/б темою № 0103U00552 “Стан біорізноманіття фауністичних угруповань промислових регіонів, шляхи його відновлення та відтворення” і д/б темою № 0106U000793 “Біогеоценотичні і популяційні основи охорони, відтворення та раціонального використання тваринних ресурсів промислових регіонів Придніпров`я”.
Мета і завдання дослідження. Основною метою дослідження є визначення характеру екологічної адаптації дрібних ссавців, як важливих елементів біогеоценозів, в умовах техногенного пресу; з'ясування особливостей морфо- й еколого-фізіологічної диференціації; характеристика біохімічних механізмів адаптації, основних шляхів розвитку адаптації й основних факторів формування їх у процесі еволюції впливу техногенних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ АДАПТАЦІЇ ДРІБНИХ ССАВЦІВ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОГО ПРИДНІПРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок