Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ УЧНІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕДАГОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ УЧНІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕДАГОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ УЧНІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕДАГОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України Слав'янський державний педагогі
чний університет


Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
НІКІТІНА НАТАЛІЯ ПАВЛІВНА
УДК 376.035.6
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ УЧНІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕДАГОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Слов’янському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор СИПЧЕНКО Валерій Іванович,
Слов’янський державний педагогічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Алфімов Валентин Миколайович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, декан факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації педагогічних працівників, директор ліцею.
кандидат педагогічних наук, доцент
Турянська Ольга Федорівна, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.
Захист відбудеться „ 25 ” травня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А.
Автореферат розісланий „ 24” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О.Андрющук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Розбудова України як незалежної, суверенної держави вимагає виховання громадянина-патріота, здатного жити й працювати в умовах демократії, забезпечувати соборність України, відчувати постійну відповідальність за себе, свій народ, країну, прагнути здійснити реальний внесок у реформаторські процеси. Про це свідчать офіційно-нормативні документи: „Національна доктрина розвитку освіти”, Державна національна програма „Освіта” (Україна XXI сторіччя)”, „Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності”, „Про громадянство України” тощо.
Разом з тим, у значної частини молоді спостерігаються прояви апатичного ставлення до суспільно-політичних процесів у суспільстві, соціальної та моральної деградації, пов’язаної з зростанням злочинності, нехтуванням загальнолюдськими моральними цінностями, неприйняттям духовних ідеалів, що свідчить про кончу необхідність посилення уваги всіх інституцій держави до виховання громадянської позиції учнівської молоді.
Значущість проблеми посилюється також особливостями віку. Це період пошуку і створення власного „Я”, визначення власної громадянської позиції, ціннісно-смилових життєвих орієнтацій.
На різних етапах розвитку українського суспільства категорії „громадянськість”, „громадянська позиція”, „громадянське виховання” мали специфічне тлумачення. Реалії сьогодення потребують наукового уточнення сутності означених категорій.
Концептуальні засади громадянського виховання обґрунтовано в працях М. Євтуха, П. Ігнатенка, В. Кузя, О. Любара, Ю. Руденка, М. Стельмаховича, О. Сухомлинської та ін.;
· філософський та юридичний аспекти формування громадянських якостей особистості представлено Г. Білоновою, Р. Гуровою та ін.;
· психологічне обґрунтування проблеми виховання громадянина здійснено Б. Ананьєвим, Л. Божович, І. Бехом, М. Левітовим;
· гуманістичні засади громадянського виховання широко розкрито у працях І.Беха, О. Дем’янчук, О.Пометун, В. Сухомлинського та ін.;
· загальнотеоретичні основи побудови цілісного навчально-виховного процесу, спрямованого на формування особистості громадянина, представлено в роботах А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ УЧНІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕДАГОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок