Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах

Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах

Назва:
Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С. З. Ґжицького
Л і ц ь к и й
Василь Олексійович
УДК:636.2.053.08 : 614.94
Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах
16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор Польовий Леонід Васильович,
Вінницький державний аграрний університет,
завідувач кафедри розведення
сільськогосподарських тварин і зоогігієни.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Ященко Микола Федорович,
Інститут ветеринарної медицини УААН,
головний науковий співробітник лабораторії
імунопатології.
кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник
Любенко Ярослав Михайлович,
Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок,
завідувач сектором природних імуномодуляторів.
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет, кафедра зоогігієни та основ ветеринарії.
Захист дисертації відбудеться “22 квітня 2005 р., о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С. З. Ґжицького 79010, м. Львів, Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “18” березня 2005 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент Головач П.І.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування аграрного сектору України за об’єктивних і суб’єктивних чинників призвело до значних зменшень потужності тваринницьких підприємств. Змінились за своєю структурою виробничі системи у скотарстві. У більшості малих ферм в одній будівлі виробляється молоко, телятина та яловичина і вирощується ремонтний молодняк. Виробництво яловичини в Україні, ще зберігається за рахунок надремонтного молодняку молочних та комбінованих порід великої рогатої худоби, у тому числі української чорно–рябої молочної.
На малих фермах, в основному, худобу утримують на прив’язі з місячного віку до реалізації, що не передбачається відповідними нормами ведення тваринництва.
У даний час при виробництві яловичини генетичну спадковість худоби та за приростами їх живої маси товаровиробники не враховують параметри обладнання стійл, типи будівель котрі у більшості господарств приводять до збитковості даної галузі. Як відзначають Кушнір Х. Ф. (1964), Мюнгцинг А. (1967), Меркур’єва Е. К., (1984), Басовський М. З. (2001) та інші вчені, що тварини відрізняються між собою за фенотиповими ознаками в породі, лінії, родині, породному типі тощо. Тому, в популяціях тварин є такі, які мають перевагу над іншими, або їм поступаються. Але для виявлення такої переваги необхідно створити відповідні умови годівлі і утримання. Одним із головних, які мають суттєвий вплив на результати виробництва яловичини, є системи утримання тварин, типи будівель, їх обладнання, котрі характеризуються мікрокліматичними особливостями. Можливості дотримання параметрів мікроклімату, особливо, температури повітряного середовища, рівня загазованості шкідливими газами, відносної вологості, та інших показників в приміщеннях для тварин висвітлено в роботах Високос М. П. (1980), Маркова Ю. М. (1984), Волкова Г. К. (1986), Демчука М. В. (1997), Польового Л. В. (1997), Чорного М. В. (1999), Захаренка М. О. (2000) та інші.
Дослідження раціонального використання відстаючих у рості тварин на малих фермах є одним із заходів з інтенсифікації виробництва яловичини від надремонтного молодняку молочних порід.
Актуальність таких досліджень у тому, що вчасне вибракування відстаючих у рості тварин у молодому віці дозволяє зменшити затрати праці та кормів на одиницю приросту живої маси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок