Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ОБГРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСУРЕТРАЛЬНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ЗВУЖЕНЬ СЕЧІВНИКА У ЧОЛОВІКІВ

ОБГРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСУРЕТРАЛЬНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ЗВУЖЕНЬ СЕЧІВНИКА У ЧОЛОВІКІВ / сторінка 7

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСУРЕТРАЛЬНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ЗВУЖЕНЬ СЕЧІВНИКА У ЧОЛОВІКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
– 12,2+0,6 мл/сек., час сечовипускання – 21,9+0,2 сек), покращилась якість життя QоL (0,3+0,05), при р < 0,01.
Із ранніх після втручання ускладнень відмічено: гострий епідідіміт – у 3, рецидив надлобкової сечової нориці – у 4, невтримання сечі в вертикальному положенні тіла до 8 тижнів – у 5, помірна уретрорагія – у 3 обстежених.
Після виконання трансуретральної резекції звуження сечівника в строки від 1 місяця до 1 року у 11 хворих виявлено рецидив звуження протяжністю до 0,8 см. Їм повторно виконано трансуретральну резекцію звуження з хорошим результатом.
Після виконання бужування, внутрішньої оптичної уретротомії і трансуретральної резекції звуження сечівника після видалення постійного катетера і через 1,5 місяці після втручання достовірно (р < 0,01) нормалізувались показники урофлоуметрії (час сечовипускання, максимальна і середня швидкість сечовипускання). Значно зменшилась сума балів по Міжнародній шкалі IPSS, а також покращена якість життя.
Таким чином, бужування було ефективним у 45 хворих з протяжністю звуження до 5 мм. При протяжності від 5 до 8 мм – лише у 28,0 %, а при протяжності звуження більше 8 мм – лише у 22 %.
Внутрішня оптична уретротомія найбільш ефективна при протяжності звуження від 5 до 10 мм.
Найбільш ефективним було використання для лікування звужень сечівника трансуретральної резекції, де було отримано позитивні результати у всіх обстежених хворих при протяжності звуження від 5 до 20 мм і більше.
З стаціонару виписалось 92,9 % пацієнтів з хорошим результатом і лише 7,1 % - частково задоволені результатами втручання, у яких повноцінне сечовипускання повністю не відновилось. Вони важко це переносять морально і фізично. Все вищезгадане, а також можливий латентний перебіг запального процесу з віддаленим клінічним проявом ускладнення обумовлюють необхідність продовження спостереження за хворими у віддаленому післяопераційному періоді.
Контроль за подальшим перебігом післяопераційного періоду може бути забезпечений активним залученням до нього хворого через самоспостереження. Для цього хворий веде щоденник, в якому один раз на місяць відмічає частоту сечовипускання за добу, середню швидкість сечовипускання.
При виписуванні із стаціонару доводять до його відома контрольні показники (сечовипускання вдень до 6, вночі – до 2 раз, середня швидкість сечовипускання не менше 10 мл/с).
Вивчення віддалених результатів лікування звужень сечівника з використанням трансуретральних втручань в строки від 1 до 10 років після виконання втручання у 91 пацієнта показало, що 96,7 % хворих оцінюють своє самопочуття як добре і лише 3,3 % - як задовільне. Протягом років спостереження ніхто з обстежених не був прооперований з використанням відкритих оперативних втручань.
ВИСНОВКИ
В дисертації приведено теоретичне узагальнення і нове рішення наукового завдання – підвищення ефективності лікування хворих на звуження сечівника шляхом науково обґрунтованого вибору засобу відновлення самостійного контрольованого сечовипускання, обґрунтованої концепції диференційного підходу до лікування, яка базується на основних клінічних критеріях – протяжності звуження та стану парауретральних тканин, запропонованого алгоритму діагностики і лікування, що дозволяє зменшити частоту рецидивів, подовжити тривалість безрецидивного періоду, поліпшити якість життя.
1. Розроблено алгоритм діагностики і лікування звужень сечівника з використанням трансуретральних втручань, що дозволило отримати позитивні результати в найближчий післяопераційний період у 100 %, у віддалений – у 97,6 %, скоротити перебування хворого в стаціонарі в 1,8 разів в порівнянні з хворими, яким виконувалось відкрите оперативне втручання.
2. Розроблена сучасна тактика лікування звужень сечівника, яка дозволяє в залежності від протяжності звуження, характеру змін в парауретральних тканинах, наявності супутніх гострих запальних захворювань органів малого тазу визначити вид малоінвазивного втручання.
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСУРЕТРАЛЬНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ЗВУЖЕНЬ СЕЧІВНИКА У ЧОЛОВІКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок