Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК ФОРМА НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК ФОРМА НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК ФОРМА НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Колесник Інна Валеріївна
УДК 330.146:339.187.6
ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК ФОРМА НАГРОМАДЖЕННЯ
КАПІТАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Клішова Олена Валентинівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економічної теорії
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Батура Олександр Васильович, Дніпропетровська державна медична академія Міністерства охорони здоров`я України, завідувач кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін (м. Дніпропетровськ);
кандидат економічних наук, доцент Рибникова Галина Іванівна, Донецький національний технічний університе-т Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Провідна установа:
Інститут економіки промисловості Національної академії наук України, відділ фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 23 березня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 21 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах міжсистемної трансформації економіки України динамізм і збалансованість економічного зростання залежать від процесу нагромадження капіталу, що забезпечує оновлення виробничої бази і розширене відтворення на рівні національної економіки. Необхідність активізації відтворювальних процесів обумовила розвиток фінансового лізингу як форми нагромадження, при якій господарчі суб'єкти здійснюють присвоєння основних фондів не у повну власність, а лише в економічне володіння та користування.
У розвинених країнах світу обсяг лізингових операцій складає 2 - 5 % ВВП і 15 - 30 % інвестицій в основні засоби, у той час як в Україні ці показники становлять 0,5% і 2,7% відповідно. Пропозиція лізингових компаній і банків задовольняє сукупний попит на лізингові послуги лише на 10%, що свідчить про необхідність подальшого удосконалення лізингового ринку. Актуальність для України розвитку лізингового нагромадження обумовлена необхідністю реалізувати національну стратегію розвитку вітчизняного виробника і забезпечити становлення соціально орієнтованої ринкової економіки, інтегрованої у світове господарство.
Концептуальні основи здійснення лізингу, методики розрахунку лізингових платежів, дослідження світового досвіду розвитку лізингу одержали висвітлення в роботах вітчизняних і зарубіжних учених: Н. Внукової, В. Хобти, О. Ольховікова, М. Лещенка, В. Горемикіна, В. Кузьміна, О. Чекмарьової, Т. Загороднього, В. Газмана, Р. Джухи, В. Хойєра, Дж. К. Ван Хорна, Х.-Й. Шпітлера. Теоретичні питання відносин нагромадження в системі ринкових трансформацій досліджувалися в роботах українських і російських економістів: В. Гейця, А. Гальчинського, І. Лукінова, Р. Нурєєва, С. Мочерного, А. Чухна, А. Куліша та інших. У той же час важливий внесок у розробку інституціональної теорії фірми на основі дослідження трансакційних витрат, прав власності і контрактних відносин зробили зарубіжні економісти: О. Уільямсон, Р. Коуз, Я. Корнаі, Д. Норт, А. Алчиан, Г. Демсець, розробки яких продовжили російські й українські дослідники інституціоналізму: А. Шастітко, А. Ляско, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК ФОРМА НАГРОМАДЖЕННЯ КАПІТАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок