Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> проблеми національної культурної спадщини

проблеми національної культурної спадщини

Назва:
проблеми національної культурної спадщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
????I????? ???????? ??????I? ????????
????i?? ????? ????i???
??? 930.85: 271(477.54 /. 62) + 726.7
????????i ????i?????? ???????
?????? ???????? XVII – ??????? ?? ????i??
?? i???????-????????? ?????
17.00.01 – ????i? i i????i? ????????
???????????
????????i? ?? ???????? ????????? ???????
????????? ?????????????????
????i? - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії дизайну і мистецтв.
Науковий керівник кандидат мистецтвознавства, доцент
Півненко Алла Степанівна
Харківська державна академія дизайну і мистецтв,
професор кафедри теорії і історії мистецтва
Офіційні опоненти доктор мистецтвознавства, професор
Шило Олександр Всеволодович
Національна юридична академія України ім. Ярослава
Мудрого, м. Харків, професор кафедри культурології
кандидат мистецтвознавства, доцент
Побожій Сергій Іванович
Українська академія банківської справи, м. Суми,
доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Провідна установа Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т.Рильського, кафедра культурології,
Національна академія наук України, м. Київ
Захист відбудеться „ 17 „ вересня 2003 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий „ 2 „ липня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лошков Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі національного відродження і осмислення історії національної культури важливого значення набуває вивчення спадщини православних монастирів, з якими пов'язані багатовікові духовні і культурні традиції українського народу. Діяльність монастирів у сукупності релігійних, духовно-моральних, соціально-психологічних і художньо-естетичних чинників становить синтетичне явище – монастирську культуру, яка є частиною загальної культури суспільства і, одночасно, відділяється від неї. Досвід монастирської культури як способу гармонізації відношень людини зі світом природи і світом культури є особливо актуальним в сучасному суспільстві у контексті діалогу між світською і релігійною культурними традиціями.
У зв'язку з необхідністю об'єктивного висвітлення проблем національної культурної спадщини зростає важливість історико-культурологічного і мистецтвознавчого дослідження регіонів, художні пам'ятки яких виявилися найменш вивченими. Існуюча література, присвячена дослідженню монастирських ансамблів Слобідської України, свідчить про увагу вчених до різних аспектів і періодів діяльності обителей. Інформація суто довідкового характеру міститься у роботах А.Ратшина, В.Зверинського, А.Павловського, Л.Денисова, П.Сойкіна, В.Дятлова та ін. Історичний аспект проблеми висвітлений у працях Філарета Гумілевського, Д.Багалія, І.Самойловича, П.Фоміна, В.Дєдова і численних описах окремих обителей. Проблеми вивчення художньої спадщини слобожанських монастирів у своїх роботах торкалися Є.Рєдін, С.Таранущенко, П.Жолтовський, Г.Логвин, М.Цапенко, В. Плужников і ряд сучасних дослідників – В.Кодін, О.Єрошкіна, І.Бондаренко. Разом з тим цілісний характер монастирської культури потребує комплексного підходу до її вивчення. Аналіз релігійних, історико-культурних, художніх особливостей, розгляд характерних символічних структур дозволяють розкрити образ монастиря у контексті розвитку національної культури.
Таким чином, набуває особливої актуальності дослідження шляхів розвитку монастирської культури Слобожанщини другої половини XVII – початку ХХ століть.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертація виконана відповідно до держбюджетної тематики науково-дослідних робіт Харківської державної академії дизайну і мистецтв “Дослiдження розвитку культури, історії, образотворчого мистецтва, архiтектури, будiвництва в Слобідськiй Укра??i” (номер держреєстрації 0196Y017698).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: проблеми національної культурної спадщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок