Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ЕМУЛЯЦІЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНИХ ВЕЙВЛЕТ-НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ЕМУЛЯЦІЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНИХ ВЕЙВЛЕТ-НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ЕМУЛЯЦІЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНИХ ВЕЙВЛЕТ-НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Винокурова Олена Анатоліївна
УДК 519.7:007.52
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ЕМУЛЯЦІЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНИХ
ВЕЙВЛЕТ-НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Бодянський Євгеній Володимирович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Любчик Леонід Михайлович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри комп’ютерної математики і математичного моделювання;
доктор технічних наук, професор Соколов Олександр Юрійович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри інформатики.
Провідна установа
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 22 ” червня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий  “ 20 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий С.Ф.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку теоретичних і прикладних досліджень в різних галузях науки характеризується зростанням уваги до задач моделювання нелінійних нестаціонарних послідовностей та сигналів з локальними особливостями довільної природи. До теперішнього часу було розроблено багато типів інтелектуальних систем емуляції і прогнозування, у тому числі і архітектури вейвлет-нейромережевих систем. Однак слід відзначити орієнтацію відомих систем на структуру багатошарового персептрону з великим числом параметрів, що має громіздку побудову. Крім того, процедури навчання вейвлет-нейромережевих систем, що традиційно використовуються, засновані на алгоритмі зворотного поширення похибок, який має низьку швидкість збіжності, що в свою чергу обмежує їх використання, особливо при роботі в реальному часі.
У зв'язку із цим досить актуальною є задача розробки методів прогнозування та емуляції нестаціонарних сигналів та об’єктів на основі вейвлет-нейромережевих моделей, що здатні функціонувати за умов апріорної та поточної невизначеності як щодо структури й параметрів об'єкта, так і діючих на нього збурень, які мають підвищену швидкість навчання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Харківського національного університету радіоелектроніки в межах держбюджетних тем №132 “Розробка теоретичних основ і математичного забезпечення нейро-фаззі систем ранньої діагностики, прогнозування і моделювання за умов апріорної та поточної невизначеності” (№ДР U001762) та №177 “Інтелектуальний аналіз і обробка даних в реальному часі на основі засобів обчислювального інтелекту” (№ДР U003432), що виконуються згідно наказу Міністерства освіти і науки України за результатами конкурсного відбору проектів наукових досліджень. В межах зазначених тем здобувачкою як виконавцем були розроблені гібридні структури вейвлет-нейронних мереж, нейромережеві методи емуляції та прогнозування нестаціонарних послідовностей довільної природи за умов апріорної та поточної невизначеності в реальному часі. Розроблена універсальна активаційна функція на основі запропонованого генератора аналітичних вейвлетів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ЕМУЛЯЦІЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНИХ ВЕЙВЛЕТ-НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок