Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІОННІ АСОЦІАТИ НІТРОФЕНОЛІВ З ОСНОВНИМИ ПОЛІМЕТИНОВИМИ БАРВНИКАМИ У СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНОМУ АНАЛІЗІ ТА ІОНОМЕТРІЇ

ІОННІ АСОЦІАТИ НІТРОФЕНОЛІВ З ОСНОВНИМИ ПОЛІМЕТИНОВИМИ БАРВНИКАМИ У СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНОМУ АНАЛІЗІ ТА ІОНОМЕТРІЇ

Назва:
ІОННІ АСОЦІАТИ НІТРОФЕНОЛІВ З ОСНОВНИМИ ПОЛІМЕТИНОВИМИ БАРВНИКАМИ У СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНОМУ АНАЛІЗІ ТА ІОНОМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШКУМБАТЮК РОМАН СТЕФАНОВИЧ
УДК :543.554.6:
ІОННІ АСОЦІАТИ НІТРОФЕНОЛІВ З ОСНОВНИМИ ПОЛІМЕТИНОВИМИ БАРВНИКАМИ У СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНОМУ АНАЛІЗІ ТА ІОНОМЕТРІЇ
02.00.02 - аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Ужгород-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Базель Ярослав Рудольфович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедрою аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Ткач Володимир Іванович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
м. Дніпропетровськ, завідувач кафедрою аналітичної хімії
доктор хімічних наук, професор
Чундак Степан Юрійович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедрою екології та охорони навколишнього середовища
Захист відбудеться ‘‘_21_’’____кв____2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.03 в Ужгородському національному університеті МОН України (88000, м. Ужгород, вул. Підгірна 46, хімічний факультет, аудиторія № 306)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету (88000, м. Ужгород, вул. Капітульна 9)
Автореферат розіслано ‘‘17’’_березня__2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Сухарева О.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Нітрофеноли належать до небезпечних органічних забрудників ґрунтів, промислових та природних вод. В Європейському та Американському реєстрі токсичних речовин вони входять у першу десятку. Основними джерелами попадання нітрофенолів у навколишнє середовище є промислові виробництва деяких отрутохімікатів (контактні гербіциди, інсектициди, фунгіциди), синтетичних барвників, вибухових речовин тощо. Речовини даного класу є токсичними щодо живих організмів та характеризуються високими міграційними властивостями в навколишньому середовищі. Окрім того, попадаючи в ґрунт, нітрофеноли під дію бактерій можуть піддаватися анаеробному окисленню, що призводить до утворення ще більш токсичних речовин (пікрамінова кислота та інші).
Серед описаних у літературі методів ідентифікації та кількісного визначення нітрофенолів виділяються передусім різні варіанти хроматографії. Інші відомі методи аналізу (титриметрія, вольтамперометрія, потенціометрія, спектрофотометрія) зазвичай є недостатньо чутливими та селективними, що передбачає необхідність проведення додаткових стадій розділення та концентрування нітрофенолів.
Особливості будови та хімічних властивостей нітрофенолів є сприятливими для утворення ними з основними барвниками сполук типу іонних асоціатів (ІА). Останні можуть виступати ефективними аналітичними формами при визначенні таких речовин спектрофотометричними та потенціометричними (з використанням іоноселективних електродів) методами. Проте можливості таких методів аналізу залишаються практично не реалізованими. У літературі є хіба що фрагментарні дані щодо використання основних барвників для спектрофотометричного визначення деяких нітрофенолів (передусім пікринової кислоти).
Актуальність теми обумовлена необхідністю пошуку нових аналітичних форм на основі іонних асоціатів з основними поліметиновими барвниками для підвищення чутливості та селективності методів спектрофотометричного та іонометричного визначення нітрофенолів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана згідно основного наукового напрямку кафедри аналітичної хімії Ужгородського національного університету відповідно до програми фундаментальних досліджень за держбюджетними темами Міністерства освіти і науки України: ‘‘Хіміко-аналітичні властивості іонних асоціатів за участю катіонних барвників у диспергованих та двофазних системах’’ (2003-2005 рр., номер держ. Реєстрації – 0103U001699), ‘‘Комплексні сполуки барвників як основа електрохімічних та оптичних сенсорів’’ (2006-2008 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІОННІ АСОЦІАТИ НІТРОФЕНОЛІВ З ОСНОВНИМИ ПОЛІМЕТИНОВИМИ БАРВНИКАМИ У СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНОМУ АНАЛІЗІ ТА ІОНОМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок