Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЄСЛІВНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У СХІДНОСТЕПОВИХ ГОВІРКАХ ДОНЕЧЧИНИ

ДІЄСЛІВНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У СХІДНОСТЕПОВИХ ГОВІРКАХ ДОНЕЧЧИНИ

Назва:
ДІЄСЛІВНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У СХІДНОСТЕПОВИХ ГОВІРКАХ ДОНЕЧЧИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,49 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Міністерство освіти і науки України
Дніпропетровський національний університет
Білик Людмила Степанівна
УДК 808.3 – 087 (477.61)
ДІЄСЛІВНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У СХІДНОСТЕПОВИХ ГОВІРКАХ ДОНЕЧЧИНИ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української мови Донецького національного університету
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Фроляк Любов Дмитрівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Поповський Анатолій Михайлович,
Юридична академія МВС,
м. Дніпропетровськ,
професор кафедри українознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Глуховцева Катерина Дмитрівна,
Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри української мови.
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти
і науки України, м. Харків,
кафедра української мови.
Захист відбудеться 5 червня 2003 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49 050 м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, філологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050 м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано 30 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальчук М.С


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема словосполучення серед актуальних проблем теорії синтаксису досі займає важливе місце і становить значний інтерес як у теоретичному, так і у практичному плані. Базою у вченні про словосполучення є дослідження зв’язків між його компонентами, з’ясування правил і закономірностей співвідношення слів та встановлення чинників, які зумовлюють його структуру.
Вивчення синтаксису на діалектному рівні відзначається незначною кіль-кістю досліджень, присвячених словосполученню. На сьогодні розглянуто синтак-сис закарпатських говірок, зокрема структура та семантика прийменникових конструкцій та безприйменникових об’єктних (В.Добош), східнополіських – склад, функції та семантика у просторових синтаксемах (М.Железняк), частини середньополіських, зокрема виконано структурно-функціональний аналіз синтак-сичних особливостей (О.Юсікова), західнополіських – опис прийменникових конструкцій (М.Перетятько), східнослобожанських – опис локативних та темпо-ральних синтаксем, зокрема їх різноманітних моделей (Т.Сердюкова) та ін. Важлива інформація про синтаксичні конструкції, прийменники та сполучники подається у “Атласі української мови” та регіональному атласі українських говірок Північної Буковини К.Германа. Деякі питання про особливості синтаксичних структур окремих діалектів розглянуто у працях Г.Шила, В.Ващенка, В.Шимановського, І.Верхратського та ін. Однак синтаксис говірок південно-східного наріччя, зокрема східностепових, ще не одержав системного опису.
Актуальність роботи зумовлена недостатньою розробкою питань діалектного синтаксису в українському мовознавстві, відсутністю системного опису синтаксису східностепових говірок та вичерпної інформації про їхню синтаксичну будову, а також визначається необхідністю поглибленого вивчення дієслівних конструкцій з метою встановлення їх структури та семантики у східностепових говірках.
Зв’язок роботи з науковими проблемами, планами, темами. Напрямок дисертації пов’язаний з комплексною науковою темою кафедри Донецького національного університету “Українська мовно-національна картина світу: семантико-граматичні, соціолінгвістичні й емотивні аспекти” (Г 00/12) і затверджений фаховою координаційною радою Інституту української мови НАН України (протокол № 11 від 7 листопада 2002 року).
Метою дисертаційного дослідження є системний опис дієслівних словосполучень східностепових говірок Донеччини у структурно-семантичному та функціональному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ДІЄСЛІВНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У СХІДНОСТЕПОВИХ ГОВІРКАХ ДОНЕЧЧИНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок