Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИТРАТНО-ЦІНОВИЙ АНАЛІЗ В РОСЛИННИЦЬКИХ ГАЛУЗЯХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

ВИТРАТНО-ЦІНОВИЙ АНАЛІЗ В РОСЛИННИЦЬКИХ ГАЛУЗЯХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ВИТРАТНО-ЦІНОВИЙ АНАЛІЗ В РОСЛИННИЦЬКИХ ГАЛУЗЯХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Охріменко Ігор Віталійович
УДК 631.15:658.8
ВИТРАТНО-ЦІНОВИЙ АНАЛІЗ
В РОСЛИННИЦЬКИХ ГАЛУЗЯХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.06.01. – Економіка підприємства і організація виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук. |
Науковий керівник: | доктор економічних наук, доцент
Коваленко Юрій Сергійович
головний науковий співробітник
Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Шкільов Олександр Васильович
професор кафедри соціології праці і
підприємництва Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
кандидат економічних наук, доцент
Стратілат Олександр Ананійович
начальник відділу аграрної економіки і
земельних відносин Президії Української академії аграрних наук
Провідна установа: | Інститут економіки Національної академії наук України
Захист відбудеться “ 17 ” квітня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, Київ, вул. Героїв оборони, 10, к.212.
Автореферат розісланий “ 16 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Витрати на одиницю сільськогосподарської продукції та ринкові ціни на неї виступають головними факторами прибуткового господарювання. Тому для ефективного функціонування сільськогосподарських підприємств в ринкових умовах використання цих економічних категорій має бути обов’язковою складовою внутрішнього економічного управління, розглядатися як невід’ємний атрибут системи заходів підвищення прибутковості. На сьогоднішній день управління витратами та цінами на рівні підприємства є незадовільним, що негативно впливає на економічний стан сільськогосподарських підприємств і породжує необхідність посилення уваги до їх використання в економічній роботі.
Проблеми використання економічних категорій витрат та цін на первинному економічному рівні вивчалися багатьма вітчизняними та зарубіжними вченими-економістами. Роль витрат та цін в механізмах внутрішньогосподарського управління знайшла своє відображення в опублікованих в пострадянський період працях Бєлякова В.О., Борисенко О.П., Вітковського М.П., Дем’яненка С.І., Карича Д.Я., Коваленка Ю.С., Ковтуна Е.О., Маліка М.Й., Нелепа В.М., Рябчика О.А., Саблука П.Т., Стратілата О.А., Шкільова О.В., Шпичака О.М. та ін. Серед зарубіжних дослідників заслуговують на увагу праці Друрі К., Каплана Р.С., Купера Р., Райана Б., Сігеля Джоеля К., Фостера Дж., Хорнгрена Ч.Т., Шіма Джея К. та ін. Проте загальним недоліком вітчизняних напрацювань можна вважати неповне врахування вимог ринкової економіки, а зарубіжні розробки недостатньо узгоджуються з особливостями вітчизняної методології та методики вимірювання витрат та результатів сільськогосподарських підприємств.
В зв’язку з цим теоретичні основи та робочий інструментарій використання витрат та цін на рівні підприємства в умовах ринку виявилися недостатньо дослідженими. Науковці Інституту аграрної економіки УААН (Саблук П.Т., Карич Д.Я., Коваленко Ю.С.) запропонували нові підходи до вирішення цієї проблеми і назвали їх витратно-ціновим аналізом (ВЦА). Проте до цього часу цими авторами опрацьована лише загальна методологія та визначено основні завдання ВЦА. Сільськогосподарські підприємства все ще на мають адекватних новим ринковим умовам досконалих методик та інструментів використання категорій витрат та цін у своїй підприємницькій діяльності, що не дозволяє їм повністю реалізувати свої можливості подальшого підвищення прибутковості. Названі обставини зумовили актуальність досліджуваної проблеми та вибір теми дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИТРАТНО-ЦІНОВИЙ АНАЛІЗ В РОСЛИННИЦЬКИХ ГАЛУЗЯХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок