Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізична реабілітація хворих з травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта

Фізична реабілітація хворих з травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта

Назва:
Фізична реабілітація хворих з травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет фізичного
виховання і спорту України
 
ДАМІН МОХ?Д ДАМІН ФАЛЕХ
УДК: 796.547-85
Фізична реабілітація хворих з
травматичними ушкодженнями нижньо-грудного
і поперекового відділів хребта
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор ВЕРИЧ Георгій Євгенович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри фізичної реабілітації.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор ЯЩЕНКО Алла Григорівна, Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, головний науковий співробітник лабораторії діагностики функціональних резервів організму спортсмена;
кандидат педагогічних наук, професор КАНІШЕВСЬКИЙ Станіслав Михайлович, Київський національний університет архітектури та будівництва, завідувач кафедри фізичного виховання.
Провідна організація: Дніпропетровський державний інститут фізичної культури, кафедра фізіології, спортивної медицини і фізичної реабілітації, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 21 ” березня 2003 року о 15 год 30 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул Фізкультури, 1)
Автореферат розісланий “ 20 ” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Т.Ю. КРУЦЕВИЧ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як показали дослідження останніх років, проведені вченими країн СНД (В.І. Довгань, 1981; В.В. Бевзюк, 1987; Г.В. Карепов, 1991; В.М.Деркач, 1995 та ін.), країн далекого зарубіжжя (A.Cussbacher, G. Pompe 1988; R.W. Porter, M.A. Adams, W.C. Hatton, 1989; K. Lewit, J. Sachse, V, Janda, 1993 і ін.), актуальність вивчення проблеми фізичної реабілітації наслідків травм хребта (серед них і його нижніх відділів) обумовлена, з одного боку, значною питомою вагою цих ушкоджень у воєнний і мирний час, з іншого боку, – досить різноплановими дослідженнями в цьому напрямку та особливостями симптоматики і репаративних процесів при даній патології, які необхідно враховувати при призначенні відновного лікування.
Складність і стійкість соматичних і вегетативних нейрогенних розладів при травмах хребта є причиною інвалідності до 80 % тематичних хворих залежно від рівня поразки і ступеня порушення провідності спинного мозку.
Відомо, що сучасна патогенетична обґрунтована комплексна відновна терапія травм хребта забезпечується адекватним поєднанням багатьох різних засобів і методів реабілітації та диференціюється залежно від механізму травми, характеру ушкодження, рівня поразки, тощо.
Природно в цьому зв'язку, що розробка ефективних нових програм лікування і реабілітації хворих із травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта є актуальною проблемою сучасної вертеброневрології.
Відновна терапія хворих з даною патологією включає застосування широкого діапазону методів фізичної реабілітації: лікувальна фізична культура, масаж, рефлексотерапія, фізіотерапія, тощо. Однак, дотепер багато питань, які стосуються диференціювання програм фізичної реабілітації залежно від локалізації травми, терміну початку відновного лікування для окремих методів кінезітерапії, комплексності на окремих етапах реабілітації, впливу на різні функції ушкодженого органа, індивідуалізації програм для конкретного хворого, залишаються недостатньо висвітленими і викликають потребу в додатковому вивченні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Фізична реабілітація хворих з травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок