Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ І ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ МОНІТОРИНГУ БЕЗПЕКИ В КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ І МЕРЕЖАХ

МЕТОДИ І ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ МОНІТОРИНГУ БЕЗПЕКИ В КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ І МЕРЕЖАХ

Назва:
МЕТОДИ І ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ МОНІТОРИНГУ БЕЗПЕКИ В КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ І МЕРЕЖАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
ВОЛОКИТА АРТЕМ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 004.04
МЕТОДИ І ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ МОНІТОРИНГУ БЕЗПЕКИ
В КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ І МЕРЕЖАХ
Спеціальність 01.05.03 - Математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”, на кафедрі обчислювальної техніки.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Мухін Вадим Євгенійович
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
доцент кафедри обчислювальної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Тоценко Віталій Георгійович
Інститут проблем реєстрації інформації
Національної академії наук України,
завідуючий відділом
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Алішов Надір Ісмаіл-огли
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник
Захист відбудеться 31 березня 2008 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.02 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" (м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 18, ауд. 306).
Відзиви на автореферат у двох екземплярах, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, Вченому секретарю НТУУ "КПІ".
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий 27 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент М.М. Орлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Моніторинг безпеки являє собою комплекс заходів (технічних, організаційних і правових), спрямованих на реалізацію спостереження, аналізу і прогнозування станів безпеки складних систем. Інформаційна безпека вимагає обліку всіх подій, в процесі яких інформація створюється, модифікується, до неї виконується доступ або вона передається. Реалізація даних заходів є вимогою міжнародного стандарту ISO/IEC 27001:2005 “Системи управління інформаційною безпекою. Вимоги”.
Необхідність використання систем моніторингу безпеки в комп'ютерних системах і мережах (КСМ) визначається тим, що застосування звичайних засобів і механізмів захисту інформації виявляється недостатнім, тому що вони виконують лише базові функції і не дозволяють контролювати безпеку функціонування інформаційних систем в умовах постійних модифікацій вторгнень, оновлення апаратного та програмного забезпечення КСМ. Попередній аналіз, оперативний контроль і реалізація механізмів реагування на вторгнення в КСМ дозволяють не тільки виявити атаки на комп'ютерні системи, але також сформувати комплекс заходів щодо попередження, локалізації і усунення наслідків несанкціонованих дій в КСМ.
Проте, існуючі системи моніторингу безпеки (СМБ) не здатні проводити комплексну оцінку дій зловмисників, будувати послідовність реалізованих вразливостей, визначати кінцеву ціль дій зловмисників і оцінювати ризики реалізації загроз безпеки інформаційних ресурсів, що може привести до повторних успішних атак на комп'ютерні системи і мережі, а також до фінансових втрат. Для комплексного вирішення даних завдань необхідно збільшити об'єм даних, які обробляються системою моніторингу безпеки, що спричинить уповільнення реагування на атаки на КСМ.
Таким чином, актуальним є створення нових методів, а також модифікованих засобів моніторингу безпеки, що забезпечать високу ймовірність коректного виявлення і своєчасне попередження атак зловмисників.
Для аналізу характеристик засобів моніторингу безпеки КСМ, що створюються, необхідна розробка спеціалізованих програмних середовищ, які реалізують моделювання систем моніторингу безпеки і аналіз їх параметрів щодо відповідності вимогам, які висуваються до даних механізмів захисту інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИ І ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ МОНІТОРИНГУ БЕЗПЕКИ В КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ І МЕРЕЖАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок