Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування комплексних педагогічних умінь у майбутніх учителів початкових класів

Формування комплексних педагогічних умінь у майбутніх учителів початкових класів

Назва:
Формування комплексних педагогічних умінь у майбутніх учителів початкових класів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський Державний ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С. Сковороди
Острянська Олена Анатоліївна
УДК 378.14.047: 373.3
Формування комплексних педагогічних умінь
у майбутніх учителів початкових класів
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Євдокимов Віктор Іванович,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, перший проректор,
завідувач кафедри педагогіки початкового навчання та дошкільного виховання; –
кандидат педагогічних наук, доцент
Донцов Анатолій Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра педагогіки.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, кафедра педагогіки і психології вищої школи, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 24 ” жовтня 2002 року о 15 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою:
61078, м. Харків, вул. Артема, , зал засідань (ауд. № ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, м. Харків, вул. Блюхера, , ауд. № В).
Автореферат розісланий “ 23 ” вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради  Золотухіна  С.Т.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Пріоритетним завданням педагогічних закладів усіх рівнів акредитації щодо Закону України “Про освіту”, положень Доктрини ІІ з'їзду працівників освіти, концепції цільової державної програми "Вчитель" є підготовка фахівців, особливо початкової школи, з чіткими громадянськими позиціями, високим рівнем професіоналізму, сформованістю педагогічних умінь як провідного чинника і критерія професійної компетентності вчителя.
Професійно-педагогічна діяльність учителя початкових класів має специфіку, яка полягає в забезпеченні ним навчання дітей з усіх предметів гуманітарного і природничо-математичного циклів, у здійсненні широкої урочної, позакласної і позашкільної виховної роботи. Професіограма вчителя початкових класів відбиває значний обсяг інтегративних складових його педагогічної діяльності, що поєднує функції учителів-предметників і класного керівника і, отже, ставить настійну вимогу формування в нього сукупності педагогічних умінь комплексного характеру. Саме від сформованості комплексних педагогічних умінь у першого вчителя, який покликаний три-чотири роки здійснювати пізнавальну і виховну суб'єкт-суб'єктну взаємодію з молодшими школярами, їх батьками, колегами, громадськістю, залежить фізичне і духовне здоров'я дитини, формування особистості, здатної до співпраці, гармонійно-позитивного ставлення до соціуму, самовираження і творчості.
Проте, як свідчать дані аналізу і самоаналізу неперервної практики в системі багаторівневої педагогічної освіти, 43,8майбутніх спеціалістів недостатньо володіють комплексними педагогічними вміннями. Спостерігається загострення суперечності між соціально-педагогічними передумовами, що забезпечують можливості ефективного формування комплексних педагогічних умінь, з одного боку, та недостатньою теоретико-методичною розробленістю означеної проблеми, з іншого.
Значущість для сучасних державотворчих і освітніх процесів підготовки конкурентоспроможного фахівця зумовила увагу до формування вмінь не лише педагогів, а й філософів (П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування комплексних педагогічних умінь у майбутніх учителів початкових класів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок