Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ

МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ / сторінка 2

Назва:
МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Багатогранна діяльність О.Кошиця – предмет дослідження – належала до чинників активізації творчого процесу в цій галузі.
Проблематика дисертації потребувала розв'язання таких основних завдань:
- виявити документальні джерела, що засвідчують становлення О.Кошиця як диригента, еволюцію його артистичного шляху; стимулюючий вплив концертної діяльності майстра на тогочасний творчий процес;
- висвітлити етнографічні позиції Кошиця, сформовані під впливом М.Лисенка, його пошуки регіональних особливостей фольклору;
- встановити обсяг й засади праці композитора в галузі аранжування для хорів народних пісень, систематику й атрибуцію зразків, хронологію створення;
- визначити стильові риси інтерпретації різних жанрів фольклору; зіставляючи опрацювання ідентичних зразків пісень Кошиця з творами його сучасників, вирізнити особливості творчого методу майстра;
- дослідити принципи підходу О.Кошиця до культових композицій, пов'язаних із збереженням унікальної автентичної традиції літургійного розспіву.
Наукова новизна й практичне значення дослідження. Дисертація є першим комплексним дослідженням творчої праці О.Кошиця. Вперше простежується культуротворча роль митця на різних етапах розвитку в фундаментальних галузях українського мистецтва, аналізується його ініціативна артистична практика. Наведення багатої аргументації, свідчень музичної критики країн Європи та Америки, введення до наукового обігу архівних матеріалів із донедавна закритих фондів дають достатні підстави для перегляду уявлень про розвиток української музики початку ХХ ст.
Практичне значення дослідження полягає в доцільності використання інформаційного матеріалу, спостережень та узагальнень у майбутніх наукових розробках, навчальних посібниках для спеціалізованих вузів, культурологічних працях.
Ступінь дослідженості проблеми. Серед наявних публікацій про О.Кошиця і його творчість домінують рецензії світової критики на виступи хорових колективів, якими він керував, частково зібраний в книзі “Українська пісня за кордоном: Світова концертова подорож Українського національного хору під проводом Олександра А. Кошиця (Голос закордонної музичної критики)”, (Париж, 1929). З тогочасних рецензій дослідницьким аспектом, аналітичністю вирізняються публікації чеських музикологів, передусім З.Неєдли (брошура “Українська Республіканська капела”, Прага, 1922).
Надзвичайну цінність і багатющий матеріал дають добірки з листування Маестро: “Відгуки минулого. О. Кошиць в листах до П.Маценка”, (Вінніпег, 1954), “Листи до друга”, (К.1998) та декілька принагідних публікацій. Вагоме художньо-документальне значення і роль найважливішого джерела мають літературні праці композитора, зокрема “Спогади”, видрукувані посмертно у Вінніпезі 1947 і 1948 рр. (передрук – К.1995), та щоденникові записи “З піснею через світ (Подорож Української Республіканської капели)” в трьох частинах – Вінніпег 1952, 1970, 1974 рр. (передрук К., 1998), хоча персонально-ситуаційний аспект в них не приймається апріорі.
Особливої уваги потребують спогади сучасників, раритети, опубліковані здебільшого за кордоном (В.Василько, В.Королів-Старий, П.Маценко, В.Щербаківський, П.Россіневич-Щуровська). Що стосується мемуарів колишніх членів його артистичних капел (книжка Ол. Пеленського, нотатки Л.Безручка, статті В.Андрієвського), вони підлягають пильній перевірці фактажу та загалом критичному ставленню, надто щодо тлумачень т.зв. “розколів” капели.
Вельми поступається мемуарно-епістолярній літературі обсяг музикознавчих розвідок, присвячених творчості Кошиця. До 10-річчя смерті (1954) в Америці з'явився ряд статей-спогадів та перший стислий огляд життя і творчості, написаний З.Лиськом: “Олександр Кошиць”, а 1970 в Нью-Йорку – фундаментальне видання: “Олександр Кошиць “Релігійні твори” за редакцією З.Лиська”. На основі цієї публікації до століття народження композитора М.Антонович написав ґрунтовну розвідку: “Кошиць Олександр Антонович – композитор церковної музики і диригент” (Вінніпег, 1975).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок