Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ

МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ / сторінка 3

Назва:
МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

В Україні повернення імені та творів Кошиця гальмувалося до середини 60-х років. Два збірники Кошицевих обробок з передмовою про автора видав О.Міньківський (1965, 1967). З цього часу в концертах почала звучати його музика. Характеристики вибраних зразків обробок народних пісень, опублікованих Міньківським, а також духовних композицій з'явились у відповідних розділах ІІІ і ІV томів “Історії української музики” в шести томах (1990, 1992). Огляд витоків церковної музики містить стаття І.Кікиса “Джерела церковної музичної творчості О.Кошиця” (1998), що спирається на матеріали дослідження Антоновича. До публікацій, де акцентовано значення концертної діяльності Кошиця та висвітлюється біографія композитора, належать і передмови М.Головащенка для упорядкованих ним київських перевидань літературних праць Кошиця та його стаття “Феномен Олександра Кошиця” (1999). Крім засадничих досліджень М.Антоновича та передмови З.Лиська, зазначені публікації присвячені переважно життєписові та оглядам творчості Кошиця.
З'ясовуючи становлення артистичної особистості Кошиця, була опрацьована київська періодика 1900-1918 років, завдяки якій встановлено час появи перших збірників фольклорних опрацювань Кошиця, простежена еволюція його праці в цій галузі та думки рецензентів про композиторський дебют. Фонди Інституту рукописів ЦНБ ім. Вернадського, Київської Духовної Академії та архів Київського університету зберегли документи, програмки виступів Студентського хору цього вузу та спогади учасників концертів, які дали змогу простежити диригентський і мистецький поступ Кошиця протягом 1898-1918 рр.
Матеріалом дисертаційного дослідження є, насамперед, композиторський доробок митця, друковані й копійовані з рукописів твори, листи та опубліковані літературні праці. Максимально охоплені доступні культурологічні, історіографічні джерела, вітчизняна й зарубіжна музична критика, присвячена артистичній діяльності О.Кошиця і дотичній проблематиці. Відкриті в 90-х роках матеріали т.зв. Празького архіву містять велику колекцію документів, що належали Українській Республіканській Капелі. Опрацювання різних фондів із цієї колекції складає документальну базу дослідження, яка дала змогу вперше аргументувати чи спростувати досі гіпотетично накреслені версії стосовні колізій життєвого і творчого шляху митця.
Методологічні засади дослідження випливають зі специфіки поставлених завдань та стану розробленості проблеми. Використано методи ретроспекції, архівної документалістики та джерелознавства, системно-типологічного, порівняльного і комплексного аналізу музичного матеріалу.
Методологія дослідження спирається на сучасні культурологічні та спеціальні розробки питань функціонування культури як соціально-художнього феномену духовного життя суспільства (М.Арановський, Л.Гумільов, Я.Дашкевич, М.Каган, С.Кримський, А.Лащенко, Ю.Лотман, Е.Маркарян, І.Юдкін). Теоретичні засади музичного і стильового аналізу випрацьовано автором на основі ряду досліджень (Н.Герасимова-Персидська, Н.Горюхіна, Л.Мазель, В.Медушевський, В.Михайлов, І.Пясковський, С.Скребков, Ю.Холопов, В.Холопова, В.Цуккерман). У проблематиці етнології, фольклористики, жанрової специфікації фольклору в ХХ ст. дисертантка керувалася спеціальними працями (В.Верховинець, С.Грица, П.Демуцький, А.Іваницький, К.Квітка, Ф.Колесса, І.Ляшенко, Б.Фільц, Л.Хіврич, Л.Ященко).
Стосовно питань розвитку духовної та концертної хорової музики, жанрового спектру композицій та виконавських традицій на Україні ХVШ ст., останніх десятиріч ХІХ і початку ХХ століть автором використано дотичну літературу (Д.Антонович, М.Антонович, О.Бенч, І.Вознесенський, Н.Герасимова-Персидська, Т.Гусарчук, Л.Кияновська, П.Козицький, Л.Корній, Н.Костюк, С.Людкевич, П.Маценко, З.Неєдли, Л.Пархоменко, А.Терещенко, О.Шевчук, М.Юрченко, Ю.Ясиновський). Наявність деяких особистісних аспектів, нерозгаданих суперечностей життя майстра, прояви пасіонарності та інше спонукають залучати методи персонології та теорії особистості (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок