Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ

МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ / сторінка 5

Назва:
МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Керуючи чудово укомплектованим хором Академії, всупереч “анонімній” практиці ХІХ ст., та чинним заборонам Св.Синоду, Кошиць зміг увести (з осені 1898) до його репертуару доробок А.Веделя. Разом з іншим добірним репертуаром це збагатило тогочасні уявлення музичної суспільності про культурні надбання ХVШ ст., (зокрема, засади духовної музики України), стало сутністю артистичної місії Кошиця в цій галузі. До особливих прикмет Кошицевого виконавського стилю належали багата тембральність звучання хорів (чоловічої капели, дитячого хору та солістів), уміння вибудовувати звукову архітектоніку на основі акустичних знань закономірностей антифонного співу, чуття пластики музичної форми, яскравий артистичний хист та темперамент.
Видатними художніми звершеннями позначена праця Кошиця із Студентським хором Київського університету (1908-1918). Вже весною 1909 р. колектив було відзначено на київському фаховому хоровому конкурсі (друга премія від журі, перша – публіки). Поступово він долучав до свого репертуару аранжування слов'янських пісень і хори українських композиторів (“Ой нема, нема”, “Іван Підкова” М.Лисенка –1909, його ж “Іван Гус” – 1911; твори К.Стеценка, В.Ступницького та інші). Протягом десяти років Студентський хор, керований Кошицем, поширив репертуар до 150 творів західноєвропейських, російських і українських авторів, дав 30 великих концертів у Києві, здійснив гастрольні виїзди до Кишинева, Бендер, Вороніжа, Чернігова, Москви. Його запрошували до Санкт-Петербургу, на великі гастролі – до Болгарії. Віртуозною стала майстерність хору, (захоплено писали про нього рецензенти: “Хор – слухняна могутня сила, з якою Кошиць робить найнебезпечніші експерименти”), інтенсивним – процес пошуку оновлення мистецьких традицій.
Проведений аналіз концертних програм капел Кошиця і відгуків тогочасної преси показав фокусування уваги на особливостях українського фольклору та його опрацюваннях. Це дало змогу реалізувати сміливу ідею Стильових концертів, побудованих (всупереч усталеним традиціям) за моножанровим принципом. Вже перший концерт інсценізованих Колядок (27.12.1913) мав винятковий успіх у громадськості, стимулював працю композиторів, (протягом 1913-1918 рр. маємо щедре поповнення аранжуваннями К.Стеценка, М.Леонтовича, В.Ступницького, Я.Яциневича, О.Кошиця). Жанровий спектр Стильових концертів істотно розширився в наступні роки. Прем'єрами 1915 були програми Веснянок (з іграми), 1916 – Кантів ХVІ-ХVІІ ст., а в травні-червні 1918 – “Гобеленів” (аранжувань французьких, італійських та іспанських пісень).
На провесні 1919, в апогей Визвольних змагань, на Українську Республіканську Капелу, керовану О.Кошицем, було покладено місію посланців до народів світу. Художні відкриття в концертах Української Республіканської Капели протягом 1919 –1922 рр. та Українського Національного Хору (1922-1924, 1926-1927 рр.), оцінювались європейською та американською критикою як незбагненне диво українського хорового мистецтва, що має світове значення. В дисертації вперше систематизовано відгуки рецензентів з країн, де гастролювали керовані Кошицем хори, та виокремлені проблеми, які викликали першочергове зацікавлення західних мистецтвознавців і критиків. Насамперед, засвідчувалась виняткова довершеність мистецтва цих колективів (“Українці … розвинули свою техніку до неперевершеного ступеня.”). Акцентувалась увага на феноменальному обдаруванні самого диригента (“Олександр Кошиць є …одним з найбільших європейських диригентів”). Майже повсякчас критики з'ясовували сенс мистецької акції Капели (“Український хор … не тільки досяг своєї поважної мети, давши докази античної цивілізації України, багатої національним чудовим фольклором, що підтверджує високу культуру раси, він дав більше, – приклад надзвичайної досконалості”). Кошиць досягнув світового визнання унікальної довершеності українських пісень та композиційних новацій “митців, котрі уміють скарби народної музики опрацювати так приваблююче,… зберегти первісну своєрідність подиху кожної пісні, як то показали … Леонтович, Лисенко, Ступницький, Стеценко, Кошиць, Демуцький та інші”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МИСТЕЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОШИЦЯ В КОНТЕКСТІ МУЗИКИ ХХ СТОРІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок