Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод формування конфігурації робочих поверхонь для підвищення надійності трибосистем

Метод формування конфігурації робочих поверхонь для підвищення надійності трибосистем

Назва:
Метод формування конфігурації робочих поверхонь для підвищення надійності трибосистем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний авіаційний університет
Сидоренко Олександр Юрійович
УДК.621.891.(043.3)
Метод формування конфігурації робочих поверхонь
для підвищення надійності трибосистем
Спеціальність 05.02.04 – Тертя та зношування в машинах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
член - кореспондент НАН України,
Аксьонов Олександр Федотович,
радник ректорату НАУ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Євдокімов Вадим Дмитрович, Одеський Національний морський університет, завідувач кафедри судоремонту;
кандидат технічних наук, Селезньов Едуард Леонідович, Луцький Державний технічний університет, завідувач кафедри машин легкої промисловості.
Провідна установа: мельницький Національний університет Міністерства освіти і науки України, м.Хмельницький
Захист відбудеться “ 18 ” травня 2006 р. о “ ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.04 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м.Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, аудит. 1.002.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, корпус 8.
Автореферат розіслано “ ” квітня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, оцент О. Л. Матвєєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У різних галузях техніки для зниження тертя и підвищення надійності трибосистем широко використовують змащувальні композиції, у яких наявні присадки конкретного функціонального призначення. Надійна та ефективна робота трибосистем залежить не тільки від присадок і їх ефективності, але і від якості базових мастил, матеріалів деталей трибосполучень, мікро- та субмікрогеометричних параметрів поверхневого шару, передусім шорсткості.
Просторова конфігурація поверхонь пар тертя, разом з головними споживчими характеристиками змащувального середовища є визначальною для ефективної і довготривалої роботи трибосполучень. Поява нового класу присадок, так званих речовин організаторів „безадгезійного” тертя (РОБТ), розроблених Т. В. Терновою, механізм взаємодії яких з поверхнями деталей трибосполучень і мастильним середовищем принципово відрізняється від тих, що існували раніше, ставить завдання дослідити та максимально ефективно використати їх нові властивості. На сьогодні істинними й об'єктивними вважаються результати стендових і натурних випробувань, але вони пов'язані з великими труднощами через їх дороговизну і довготривалість. Тому короткотривалі випробування існуючих товарних і розроблюваних нових паливно-мастильних матеріалів (ПММ) й конструкційних матеріалів поверхонь (КМП) на тертя і зношення на приладах з якісно новими можливостями і за новими лабораторними методиками, на підставі яких можна значно скоротити терміни та кількість стендових і натурних випробувань – єдине альтернативне вирішення цієї проблеми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження в процесі виконання роботи були проведені та використовувались під час виконанні тем: 929-Х99 „Розробка і створення трибологічного комплексу "ДЕДАЛ" по експериментальному визначенню протизносних і антифрикційних властивостей мастильних матеріалів та присадок до них, а також конструкційних матеріалів і покрить поверхонь тертя в умовах граничного змащення”; 012-ДБ01 „Розробка триботехнічних основ суттєвого підвищення ефективності процесів контактної металообробки, зносостійкості металорізального інструменту та якості обробки поверхонь деталей машин” (№0101U002731), використовуються при виконанні теми 142-ДБ04 „Дослідження впливу джерела змінного магнітного поля на деталі підшипників кочення” (№0104U003739).
Мета і завдання досліджень. Мета дисертації – підвищення експлуатаційних властивостей трибосистем урахуванням впливу просторової мікрогеометрії поверхонь під час тертя в умовах граничного змащення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Метод формування конфігурації робочих поверхонь для підвищення надійності трибосистем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок