Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ КЛАСУ СЛІВ-КВАНТИФІКАТОРІВ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (VII – XVII СТ.)

СТАНОВЛЕННЯ КЛАСУ СЛІВ-КВАНТИФІКАТОРІВ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (VII – XVII СТ.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ КЛАСУ СЛІВ-КВАНТИФІКАТОРІВ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (VII – XVII СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Грачова Ірина Євгеніївна
УДК 811.111’36 – 112
СТАНОВЛЕННЯ КЛАСУ СЛІВ-КВАНТИФІКАТОРІВ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (VII – XVII СТ.)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Буніятова Ізабелла Рафаїлівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра граматики та історії англійської мови,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Гамзюк Микола Васильович,
Київський національний лінгвістичний університет,
декан факультету німецької мови, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Михайленко Валерій Васильович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра англійської мови, завідувач кафедри
Захист відбудеться 23 січня 2008 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розіслано 19 грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота присвячена розгляду лексико-граматичного класу слів-квантифікаторів у контексті історичного розвитку англійської мови. Звернення до цієї теми зумовлене важливістю вивчення процесів, які відбувались в еволюції граматичних одиниць англійської мови. Новий підхід до пояснення історичних зрушень у синтаксисі різних мовних систем, запропонований генеративною граматикою в другій половині XX ст., уможливив отримання вірогідних результатів у діахронних студіях. Синтаксичні зміни відбуваються як результат аналогії, в основі якої лежить реінтерпретація або реграматизація давніх поверхневих структур, що нівелює колишні відмінності і створює нові (N.Chomsky, D.Lightfoot). Урахування дії зазначеного принципу в дослідженні германських мов сприяло розв’язанню таких проблем, як розкриття механізмів граматичних змін (І.Р.Буніятова, В.Д.Івшин, N.Chomsky, A.Kroch), варіативності мовних одиниць (M.Rissanen), розбудові теорії універсалій (R.Lass). Вивчення англійських слів-квантифікаторів all, any, both, each, either, every, (a) few, half, (a) little, many, more, most, much, none, several, some в історичній перспективі зумовлює залучення концептуальних засад інших дисциплін, у тому числі філософії та логіки.
У філософії вивчення цих слів пов’язувалося насамперед із проблемами буття та пізнання (В.З.Панфілов) і становленням категорії кількості (Л.Леві-Брюль, М.А.Парнюк) в аспекті від чуттєво-конкретного до абстрактного сприйняття дійсності. Слова-квантифікатори як репрезентанти категорії кількості, будучи об’єктом вивчення в логіці, отримали назву логічних кванторів і визначаються чинниками, що формують логіко-семантичні аспекти речення (В.З.Демьянков, О.В.Падучева, R.Montague).
Аналізу слів, спеціалізованих як позначення кількості, у філологічних студіях присвячено чимало праць вітчизняних (І.О.Бодуен де Куртене, В.З.Панфілов, О.М.Пєшковський, Л.Г.Акуленко, С.А.Жаботинська, О.М.Медвідь, А.А.Молчанов, С.О.Швачко, Є.В.Щебетенко) та зарубіжних лінгвістів (G.Carden, S.Greenbaum, G.Lakoff, D.Lightfoot, R.Quirk, N.Wrenn, B.Hall Partee). Проте становлення та статус цих слів на різних етапах розвитку англійської мови залишається недостатньо висвітленими.
З огляду на важливість поглиблених вітчизняних синтаксичних студій у діахронному аспекті в реферованій роботі були розглянуті питання, пов’язані з функціонуванням англійських слів-квантифікаторів у реченні, що потребувало застосування новітнього процедурного апарату, насамперед напрацювань генеративної граматики (R.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ КЛАСУ СЛІВ-КВАНТИФІКАТОРІВ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (VII – XVII СТ.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок