Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в нових умовах господарювання

Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в нових умовах господарювання

Назва:
Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в нових умовах господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗОСЬ-КІОР Микола Валерійович
УДК 338.439.003.13:636.2 (477.61)
Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби
в нових умовах господарювання
08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ-2003
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі економіки і підприємництва Луганського національного аграрного університету Міністерства аграрної політики України (м. Луганськ)
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Наумов Юрій Федорович, завідувач кафедри
економіки і підприємництва,
Луганський національний аграрний університет, м. Луганськ
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Рижков Василь Григорович,
завідувач кафедри економіки, бізнесу і маркетингу,
Харківський державний технічний університет
сільського господарства, м. Харків
кандидат економічних наук, доцент
Рудий Михайло Михайлович,
завідувач кафедри економічної теорії,
Національний аграрний університет, м. Київ
Провідна установа - Інститут аграрної економіки
Української академії агарних наук, м. Київ
Захист відбудеться “ 19 ” лютого 2003 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.841.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008 м. Луганськ-8, Національний аграрний університет, головний навчальний корпус, аудиторія 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008 м. Луганськ-8, бібліотека Національного аграрного університету
Автореферат розісланий 17 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кальченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреби населення України у м'ясі і м'ясопродуктах не задоволені. Присутність ряду штучних причин неефективної роботи ринку м'яса, висока збитковість тваринництва в аграрних формуваннях, наявність стримуючих моментів в організації виробництва та реалізації м'яса особистими підсобними господарствами одночасно з формуванням на селі інституту приватної власності, а в найближчій перспективі - ринку землі, обумовлюють необхідність дослідження нових, більш ефективних способів організації відтворювального процесу в м'ясопродуктовому підкомплексі країни.
Найменший рівень виробництва та споживання м'яса і м'ясопродуктів протягом останніх років спостерігається в Луганській області. Потребують негайного вирішення проблеми узгодження попиту та пропозиції м'яса, гарантування доходів вітчизняних виробників, встановлення паритетних відносин між аграрними та агропереробними підприємствами, введення діяльності особистих підсобних господарств у правове поле тощо. Але підвищення економічної ефективності в аграрних формуваннях стикається з рядом господарських чинників, пов'язаних, у першу чергу, з неефективним використанням ресурсів, які мають вирішуватися на рівні області, району, господарства, підрозділу господарства. Аналіз цих чинників у контексті сучасних аграрних реформ, пропозиції по їх вирішенню актуалізуються в період динамічних змін реальних доходів, витрат домогосподарств та споживання продуктів харчування, кон'юнктури аграрного ринку.
В період проведення аграрних реформ у специфічних умовах області не приділялося достатньої уваги обстеженню особистих підсобних господарств відносно стану та перспектив виробництва тваринницької продукції. Дослідження питань ресурсо- та енергозбереження, ефективності способів організації виробництва у скотарстві в аграрних формуваннях не мали комплексного характеру, не визначалися нормативні затрати ресурсів, витрати на них. Необхідність прийняття практичних рішень економічних проблем функціонування м'ясопродуктового підкомплексу обумовило використання даних спеціальних досліджень розвитку особистих підсобних господарств й економічної оцінки способів організації виробництва у великотоварних аграрних формуваннях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в нових умовах господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок