Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ І ТЕХНІЧНІ ПРИСТРОЇ ЕКСПРЕС–ДІАГНОСТИКИ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ СИСТЕМИ “ПІДЙОМНА ПОСУДИНА-ЖОРСТКА АРМІРОВКА”

МЕТОДИ І ТЕХНІЧНІ ПРИСТРОЇ ЕКСПРЕС–ДІАГНОСТИКИ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ СИСТЕМИ “ПІДЙОМНА ПОСУДИНА-ЖОРСТКА АРМІРОВКА”

Назва:
МЕТОДИ І ТЕХНІЧНІ ПРИСТРОЇ ЕКСПРЕС–ДІАГНОСТИКИ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ СИСТЕМИ “ПІДЙОМНА ПОСУДИНА-ЖОРСТКА АРМІРОВКА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
ЛОПАТІН Валерій Володимирович
УДК [622.673.1: 681.514.54] (043.3)
МЕТОДИ І ТЕХНІЧНІ ПРИСТРОЇ
ЕКСПРЕС–ДІАГНОСТИКИ
ДИНАМІЧНОГО СТАНУ СИСТЕМИ
“ПІДЙОМНА ПОСУДИНА-ЖОРСТКА АРМІРОВКА”
05.05.06 — “Гірничі машини”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки Національної академії наук України (ІГТМ НАН України).
Науковий керівник— кандидат технічних наук, с. н. с. ІЛЬЇН СЕРГІЙ РОСТИСЛАВОВИЧ, ІГТМ НАН України, завідувач лабораторією проблем діагностики та випробування устаткування шахтних підйомних комплексів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор ДВОРНІКОВ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ, Донбаська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри підйомно-транспортних та будівельних машин, (м. Макіївка); доктор технічних наук, професор ДИРДА ВІТАЛІЙ ІЛЛАРІОНОВИЧ, ІГТМ НАН України, завідувач відділу механіки еластомірних конструкцій гірничих машин (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа - Національна гірнича академія України, Міністерства освіти і науки України, кафедра гірничих машин(м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 20 квітня 2001 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а, факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а
Автореферат розісланий 19 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук ПЕРЕПЕЛИЦЯ В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значну питому вагу при видобутку корисних копалин в Україні має підземний спосіб розробки. Підйом гірської маси у цьому випадку здійснюється по шахтним стволам, глибина яких на сьогоднішній день понадбільшує 1000 м. Виникнення будь-якої позаштатної ситуації в стволах пов'язане з загрозою для життя людей, які знаходяться як у самому стволі шахти, так і на робочих горизонтах. Такі ситуації завжди потребують негайного зупинення роботи шахтного підйомного комплексу, що завдає значного економічного збитку.
Динамічні режими взаємодії підйомних посудин з армуванням стволу можуть бути як аварійно безпечними, так і мати різні рівні аварійної небезпеки. Діагностика динамічного стану шахтного підйому під час експлуатації, визначення місць, обсягу та змісту ремонтних робіт у стволах можлива тільки при інструментальних вимірюваннях динаміки системи на робочих швидкостях руху підйомних посудин протягом достатньо широкої вибірки робочих циклів. Тому розробка методів і технічних пристроїв експрес-діагностики динамічного стану системи “підйомна посудина – жорстке армування” є актуальною науково-технічною задачею, яке до цього часу не мало свого вирішення у зв'язку з важкими умовами для вимірювань та відсутністю методичного та технічного забезпечення. Практична реалізація такої задачі потребує розробки відповідної техніки на базі мобільних засобів збору та методів обробки діагностичної інформації, які дозволяють без зупинки підйому збирати та обробляти необхідний і достатній обсяг даних.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалась відповідно до держбюджетної програми Національної академії наук України “Дослідження і розробка наукових основ створення комп'ютерних технологій експрес-діагностики важко навантажених підйомних установок для забезпечення їх ефективної і безаварійної експлуатації”, № державної реєстрації 0196U7006760.
Ідея роботи полягає у використанні залежності динамічних характеристик системи “підйомна посудина-жорстке армування” від розміру і виду діючих зовнішніх збуджень у режимі реального часу.
Мета і задачі досліджень.
Метою роботи є забезпечення безаварійної експлуатації стволів глибоких шахт шляхом розробки методів і технічних засобів експрес-діагностики системи “підйомна посудина - жорстке армування”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕТОДИ І ТЕХНІЧНІ ПРИСТРОЇ ЕКСПРЕС–ДІАГНОСТИКИ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ СИСТЕМИ “ПІДЙОМНА ПОСУДИНА-ЖОРСТКА АРМІРОВКА”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок