Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ 3-ГІДРОКСИ- ТА 3-АЦИЛОКСИ-1,2-ДИГІДРО-3Н-1,4-БЕНЗДІАЗЕПІН-2-ОНІВ

СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ 3-ГІДРОКСИ- ТА 3-АЦИЛОКСИ-1,2-ДИГІДРО-3Н-1,4-БЕНЗДІАЗЕПІН-2-ОНІВ

Назва:
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ 3-ГІДРОКСИ- ТА 3-АЦИЛОКСИ-1,2-ДИГІДРО-3Н-1,4-БЕНЗДІАЗЕПІН-2-ОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
АНДРОНАТІ Кирило Сергійович
УДК 547.80:541.63:541.69
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ 3-ГІДРОКСИ- ТА
3-АЦИЛОКСИ-1,2-ДИГІДРО-3Н-1,4-БЕНЗДІАЗЕПІН-2-ОНІВ
02.00.10 – біоорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України.
Науковий керівник | доктор хімічних наук, професор, чл.-кор. НАН України
Камалов Герберт Леонович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України, завідувач відділу каталізу
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук
Броварець Володимир Сергійович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, провідний науковий співробітник
Доктор хімічних наук,
Воловенко Юліан Михайлович,
Національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри органічної хімії
Провідна установа | Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
відділ хімії біологічно активних речовин
Захист відбудеться “31“ березня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
Автореферат розісланий 24 лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перший представник класу 1,4-бенздіазепінів – 1,2-дигідро-3Н-1,4-бенздіазепін-2-он 4-оксид був одержаний Ауверсом і Фрезе ще в 1926 р. Однак інтенсивний розвиток хімії цього класу гетероциклічних сполук почався лише на прикінці 50-х років XX сторіччя, що стимулювалося, головним чином, відкриттям унікальних психотропних властивостей багатьох похідних 1,4-бенздіазепіну, таких як хлордіазепоксид (лібріум), діазепам (валіум) та інші. Зараз, як лікарські засоби, зареєстровано більше 100 сполук, що містять 1,4-бенздіазепінову систему. Серед них речовини з анксіолітичною (транкві-лізуючою), протисудомною, снодійною, міорелаксантною, анальгетичною дією, антагоністи холецистокініну, протипухлинні антибіотики, антитромботичні та антиаритмічні засоби. Знання, отримані при вивченні молекулярних і клітинних механізмів дії, внесли суттєвий вклад у розвиток фізико-хімічної біології нервової системи. Вони мають важливе значення для вирішення задач спрямованого створення психотропних засобів з бажаним профілем дії.
Першим оригінальним високоефективним препаратом 1,4-бенздіазепінового ряду, що був створений у колишньому СРСР, є феназепам, який і до цього часу належить до числа найбільш активних анксіолітиків. Пізніше був створений селективний анксіолітик гідазепам. Обидва препарати розроблені в результаті комплексних досліджень, проведених у Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України, Одеському держ-університеті ім. І.І. Мечнікова і НДІ фармакології РАМН (Москва) під керівництвом академіка АН УРСР О.В. Богатського і академіка АМН СРСР В.В. Закусова. Вельми перспективними та цікавими є 3-заміщені 1,2-дигідро-3Н-1,4-бенздіазепін-2-они. Серед представників цього ряду похідних 1,4-бенздіазепіну виявлено високоефективні анксіолітики, протисудомні, снодійні засоби та антагоністи холецистокініну. Широке медичне застосування знайшли препарати даного ряду оксазепам і лоразепам. 3-Гемісукцинілоксифеназепам (циназепам) зараз перебуває на завершальних стадіях доклінічного вивчення як анксіолітик і унікальний снотворний препарат. Дисертація є складовою частиною досліджень, що проводяться в Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України в галузі хімії психофармакологічно активних сполук. Вона присвячена синтезу, вивченню структурних особливостей, властивостей, залежності “структура-властивості” естерів високоактивного анксіолітика та проти-судомного засобу 3-гідроксифеназепаму та його аналогів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ 3-ГІДРОКСИ- ТА 3-АЦИЛОКСИ-1,2-ДИГІДРО-3Н-1,4-БЕНЗДІАЗЕПІН-2-ОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок