Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація правового виховання учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів України (друга половина ХХ століття)

Організація правового виховання учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів України (друга половина ХХ століття)

Назва:
Організація правового виховання учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів України (друга половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
Криштак Інна Володимирівна
УДК [37. 035:34] (09)
Організація правового виховання учнів старших класів
загальноосвітніх навчальних закладів України
(друга половина ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Іонова Олена Миколаївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри
природничо-математичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г.Короленка,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Стаканков Андрій Вікторович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
доцент кафедри інноваційних
педагогічних технологій.
Захист відбудеться „22” січня 2008 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168,
м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий „ 19 ” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасна соціально-економічна ситуація в суспільстві початку ХХІ століття не сприяє забезпеченню послідовного входження вихованців у правове поле держави. Несприятливе побутове оточення, важке матеріальне становище сімей і погіршення на цьому ґрунті внутрішньосімейних стосунків, недоліки в організації шкільного виховання і скорочення позашкільних закладів – усе це призводить до збільшення кількості дітей і підлітків, поведінка яких виходить за межі моральних і правових норм, до зростання дитячої злочинності.
У зв’язку з цим великого значення набуває правове виховання школярів, особливо учнів старшого шкільного віку. Адже саме старшокласники досягають віку громадянської зрілості, тому їх потрібно готувати до тих ролей, які вони будуть виконувати в недалекому майбутньому, коли почнуть самостійне життя. У ньому їм доведеться працювати й творити, створювати свої сім ?ї та виховувати дітей, брати участь у політичному житті суспільства, мати різну власність і розпоряджатися нею, тобто бути учасниками трудових, шлюбно-сімейних, цивільно-правових та інших відносин.
Отримання відповіді на питання сучасності пов’язане із вдумливим осмисленням минулого, об’єктивною оцінкою історичних реалій, вивченням історичних коренів, ідей правого виховання, фактів, теорії, концепції, досвіду педагогів минулих років. Звернення до історичного періоду другої половини ХХ століття зумовлене суттєвими змінами та здобутками в галузі правового виховання учнів у цей час.
Аналіз архівних матеріалів, історико-педагогічної та сучасної літератури свідчать про те, що окремі аспекти проблеми правового виховання молоді другої половини ХХ століття були предметом вивчення науковців. Так, дослідники розглядали правове виховання в контексті комуністичного. Про це свідчать праці С.Алєксєєва, В.Балюка, А.Брудного, Г.Давидова, О.Красавчикова, Д.Керімова, В.Обухова, І.Рябка, А.Тараса. Учені Ю.Агьошин, В.Владимирова, М.Городиський, М.Подберезський, Л.Твердохліб правове виховання пов’язували з правовою культурою. Науковці Т.Ільїна, В.Лозова, І.Підласий, Я.Соколов, Г.Троцко правове виховання розглядали в контексті морального. У тісному взаємозв’язку з сімейним правове виховання окреслили В.Балюк, К.Белігаєв, Г.Неліп. Через проблематику профілактики правопорушень серед неповнолітніх звертають увагу на необхідність правового виховання учнів О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Організація правового виховання учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів України (друга половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок