Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез та властивості алкілових, алкілфункціоналізованих та нітрогенвмісних гетероциклічних тіосульфоестерів

Синтез та властивості алкілових, алкілфункціоналізованих та нітрогенвмісних гетероциклічних тіосульфоестерів

Назва:
Синтез та властивості алкілових, алкілфункціоналізованих та нітрогенвмісних гетероциклічних тіосульфоестерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Василюк
Софія Володимирівна
УДК 547.543:547.26.122
Синтез та властивості алкілових, алкілфункціоналізованих та нітрогенвмісних гетероциклічних тіосульфоестерів
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, доцент
Лубенець Віра Ільківна,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри технології біологічно активних
сполук, фармації та біотехнології
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Богза Сергій Леонідович,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
завідувач відділу хімії біологічно активних сполук
доктор хімічних наук, професор
Обушак Микола Дмитрович,
Львівський національний
університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри органічної хімії
Захист відбудеться “ 23 ” червня 2008 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл.Св. Юра 3/4, ауд. 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 22 ” травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01 Скорохода В.Й.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одним із завдань сучасної органічної хімії є розробка методів синтезу і функціоналізація оригінальних сполук, що мають прикладне значення з точки зору їх біологічної активності, а також є перспективними для створення на їх основі лікарських препаратів. В цьому аспекті досліджень особливе місце займають структурні аналоги природних фітонцидів – тіосульфоестери, які вирізняються широким спектром біологічної активності і запропоновані як ефективні засоби захисту рослин, рістрегулятори, біоцидні добавки, консерванти фруктів та овочів, інсектициди, радіопротектори, лікарські засоби. Важливу роль відіграють також нітрогеновмісні гетероциклічні системи, які широко розповсюджені в природі, і серед яких знайдено агоністи, антагоністи, модулятори рецепторів, інгібітори ферментів, онколітики, антибактеріальні і протипаразитарні агенти.
Позитивним чинником на розширення меж застосування як тіосульфоестерів, так і нітрогеновмісних гетероциклічних систем може стати поєднання цих так званих «привілейованих фрагментів», оскільки це ймовірно приведе до виникнення нової чи модифікації існуючої біологічної активності.
Введення функціональних груп у тіольний фрагмент тіосульфоестерів дозволяє цілеспрямовано змінити фізико-хімічні та біологічні властивості, а це в свою чергу відкриває нові перспективи для їх практичного застосування, в тому числі й для наступних хімічних перетворень.
Слід відзначити, що відомості про синтез, будову та властивості S-алкілфункціоналізованих естерів тіосульфокислот обмежені, а серед тіосульфоестерів з нітрогеновмісними гетероциклічними фрагментами відомі лише окремі представники.
Отже, розробка методів синтезу й вивчення як хімічних так і біологічних властивостей тіосульфоестерів з нітрогеновмісними гетероциклічними та функціоналізованими фрагментами є актуальним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано на кафедрі технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Національного університету “Львівська політехніка” у рамках держбюджетних тем “Створення основ синтезу і одержання нових біологічно активних хінонів і тіосульфонатів з практично цінним комплексом властивостей” (№ держреєстрації 0106U001340) та “Розробка технологічних основ синтезу і пошук нових лікарських субстанцій серед тіосульфонатів і сірковмісних хінонів” (№ держреєстрації 0104U002315).
Мета та завдання досліджень. Метою роботи є розробка препаративних методів синтезу нових алкілових, алкілфункціоналізованих і нітрогеновмісних гетероциклічних S-естерів аліфатичних, ароматичних та гетероциклічних тіосульфокислот, оцінка реакційної здатності та біологічної активності, пошук можливих напрямків практичного застосування синтезованих тіосульфоестерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Синтез та властивості алкілових, алкілфункціоналізованих та нітрогенвмісних гетероциклічних тіосульфоестерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок