Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ АЛЕРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ АЛЕРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ

Назва:
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ АЛЕРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,71 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ОГНЄВ ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ
УДК 616-056.3 - 053.5/.6
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ
АЛЕРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ
14.02.03 - Соціальна медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я Харківського державного медичного університету МОЗ України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор
Галічева Ніна Олександрівна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Криштопа Борис Павлович, Київська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри управління охороною здоров'я;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Степаненко Алла Василівна, Інститут медицини праці АМН України, завідувач лабораторії формування реєстру професійних захворювань;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Ледощук Борис Олександрович, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров'я по підвищенню кваліфікації керівних кадрів.
Провідна установа
Український інститут громадського здоров'я, відділ стратегічного розвитку системи охорони здоров'я та наукових основ організації медичної допомоги населенню, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться " 19 " лютого 2004 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої ради
Д 26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, Київ-57, пр. Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, Київ-57, вул.Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий " 26 " грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Яворовський О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найважливіших напрямків удосконалення медико-санітарної допомоги є розвиток систем моніторингу за здоров`ям населення, юридична база якого закладена в Указі Президента України "Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню України" (2000р). У цьому документі перед охороною здоров'я поставлено задачі впровадження моніторингу за станом здоров'я населення. Пріоритетний розвиток його відображається також в міжгалузевій комплексній програмі “Здоров'я нації на 2002-2011 роки” (розділ XIII “Алергія і бронхіальна астма”), яка базується на основних документах, що зумовлюють першочергові напрямки розвитку охорони здоров`я України: "Про основні напрямки соціальної політики на період до 2004 року" (2000р.), "Про додаткові заходи щодо забезпечення національноїї програми “Діти України” на період до 2005 року", інших законах та нормативно-правових актах України.
Необхідність проведення моніторингу за станом здоров'я населення визначається суттєвим поширенням хронічних захворювань, їхньою позитивною динамікою, труднощами в діагностиці, лікуванні і реабілітації цих хворих.
Алергічні захворювання, особливо у дітей, відносяться до широко поширених захворювань серед населення країн світу з тенденцією їхнього збільшення щорічно. Ці захворювання часто стають причиною інвалідності і смертності у дітей і дорослих, вони вимагають частої і тривалої госпіталізації, є витратними захворюваннями як для родини хворого, так і держави, що і визначає їхню медико-соціальну значимість.
Вивченню алергічних захворювань у дітей присвячено численні дослідження, але в основному вони стосуються патофізіологічних механізмів формування хвороби, діагностики і лікування. У той же час багато актуальних медико-соціальних питань алергічних захворювань залишаються не вирішеними. Відсутні дані дійсної поширеності алергічних захворювань у дітей, тому що офіційні дані, отримані на підставі лише звертання дітей до ЛПЗ, є значно заниженими, немає також адекватних вітчизняних методик вивчення й оцінки якості життя цих хворих, як одного з важливих показників, який характеризує стан здоров'я людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ АЛЕРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок