Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ГРУШІ В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ

ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ГРУШІ В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ

Назва:
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ГРУШІ В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ САДІВНИЦТВА
ШАХНОВИЧ НАТАЛІЯ ФЕДОРІВНА
УДК 634.1.(037):634.13:551.581.2
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ГРУШІ В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ
Спеціальність – 06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Закарпатському інституті агропромислового виробництва УААН.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук
старший науковий співробітник
Матвієнко Микола Васильович,
Інститут садівництва УААН, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Кондратенко Тетяна Єгорівна,
Національний аграрний університет,
професор кафедри садівництва,
кандидат сільськогосподарських наук
Бабіна Раїса Данилівна,
Кримська дослідна станція садівництва УААН,
заступник директора з наукової роботи
Захист відбудеться “15” лютого 2008 р., о “10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.375.01 в Інституті садівництва УААН за адресою: Україна, 03027, Київ-27, вул. Садова, 6.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати на адресу: Україна, 03027, Київ-27, вул. Садова, 6, Інститут садівництва УААН вченому секретарю спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту садівництва УААН.
Автореферат розісланий “11” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Мойсейченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Закарпаття є одним з найсприятливіших регіонів для вирощування всіх плодових порід. Результати моніторингових досліджень останніх років свідчать про те, що тут рідко бувають весняні заморозки, котрі в інших садівничих зонах України, навіть на півдні, пошкоджують квітки і зав’язь груші і цим самим нерідко спричиняють загибель усього врожаю.
Основна клонова підщепа для цієї культури, що має промислове значення, – це айва МА. Однак вона менш продуктивна, зате вимогливіша до ґрунтових умов, особливо щодо кількості кальцію, надмірна кількість якого викликає фізіологічне захворювання – вапняковий хлороз. З іншого боку, сорти груші, щеплені на айві, не завжди достатньо сумісні, що знижує продуктивність дерев, а часом призводить і до загибелі насаджень. Тому в тих районах Закарпаття, де вирощують цю культуру, постає питання про всебічне вивчення її клонових підщеп і сорто-підщепних комбінувань та особливостей адаптації їх до навколишнього середовища.
У Закарпатській області загальна площа, зайнята під зернятковими культурами, становить 8821 га, з яких 95,7% розміщені в низинній та передгірській зонах. Промислові насадження груші практично відсутні, а на господарства населення після розпаювання земель припадає 76,6% площ сільськогосподарського виробництва. В період з 1990 по 2003 рр. площі, зайняті під зерняткові культури, зменшились на 59,9%. Нові грушеві насадження не закладаються. Однією з причин є недостатня вивченість і відсутність адаптованих до умов Закарпаття клонових підщеп та сортів груші, які б відповідали вимогам прогресивних технологій. Тому пошук та оцінка перспективних клонових підщеп і сорто-підщепних комбінувань цієї культури визначають актуальність наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано у 2000-2005 рр. в Інституті садівництва Української академії аграрних наук (ІС УААН) відповідно до науково-технічної програми УААН “Плодове і декоративне садівництво”, планів дослідних робіт Закарпатського інституту агропромислового виробництва (АПВ) за темою “Розробити основні елементи екологічно безпечних технологій вирощування пріоритетних плодово-ягідних культур, їх садивного матеріалу, що відповідає вимогам сучасного ринкового виробництва,” номер державної реєстрації 0105U006176.
Мета і завдання досліджень. Метою роботи було вивчення, виділення та впровадження у виробництво клонових підщеп і сорто-підщепних комбінацій груші, котрі за комплексом господарсько цінних ознак та економічною ефективністю придатні для оновлення сортименту і виробництва слаборослого і скороплідного садивного матеріалу досліджуваної культури в Закарпатті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ГРУШІ В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок