Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТОСТАТИЧНІ ПОЛЯ В ОСЕРДЯХ ІЗ ПЛАСТИН АНІЗОТРОПНОЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ СТАЛІ

МАГНІТОСТАТИЧНІ ПОЛЯ В ОСЕРДЯХ ІЗ ПЛАСТИН АНІЗОТРОПНОЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ СТАЛІ

Назва:
МАГНІТОСТАТИЧНІ ПОЛЯ В ОСЕРДЯХ ІЗ ПЛАСТИН АНІЗОТРОПНОЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ СТАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна
Гайдук Сергій Павлович
УДК: 537.622 / 626 : 669 + 537.612.3
МАГНІТОСТАТИЧНІ ПОЛЯ В ОСЕРДЯХ ІЗ ПЛАСТИН
АНІЗОТРОПНОЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ СТАЛІ
Спеціальність 01.04.11 – магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичного матеріалознавства Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Шейко Леонід Макарович,
кандидат фізико-математичних наук,
доцент кафедри фізичного матеріалознавства
Запорізького державного університету.
Офіційні опоненти: Равлік Анатолій Георгійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор кафедри фізики металів і напівпровідників
Національного технічного університету
“Харківський політехнічний інститут”;
Каменєв Віктор Іванович,
доктор фізико-математичних наук,
завідувач відділу магнітних властивостей твердого
тіла Донецького фізико-технічного інституту
ім. О.О. Галкіна НАН України
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра фізики твердого тіла
і фізичного матеріалознавства.
Захист відбудеться 29 березня 2002 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. ім. К. Д. Синельникова.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи 4).
Автореферат розісланий 14 лютого 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. П. Пойда
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Магнітостатичні поля Hm відіграють важливу роль у формуванні доменної структури та значною мірою визначають магнітні властивості полікристалічних магнітних матеріалів. Причиною виникнення полів Hm є стрибок нормальної компоненти намагніченості (DMn?0) на межі поділу двох середовищ з різною магнітною проникністю та неоднорідність намагніченості (divM?0) в об'ємі тіла, а їх джерелом – вільні поверхні тіл, міжзеренні границі, подряпини в зонах лазерного і механічного скрайбування, інші викривлення кристалічної будови в матеріалі.
Відомо, що властивості окремих пластин анізотропної електротехнічної сталі (ЕС) помітно відрізняються від властивостей магнітопроводів, що з цих пластин зібрані. Однією з причин цього ефекту є присутність в осерді магнітостатичних полів Hm, що породжуються міжзеренними границями, а також – повітряними щілинами, які неминуче виникають у місцях стику пластин при складанні магнітопроводів. Вплив таких полів поширюється на все осердя, пластини якого в процесі намагнічування опиняються під дією не тільки поля Нe обмоток збудження, але і магнітостатичних полів Hm одночасно. При цьому, величина напруженості полів Hm може бути порівнянною з величиною Нe на значних відстанях від їх джерел. Незважаючи на те, що досліджень магнітних полів Hm проводилось досить багато, вони не відрізнялися різноманітністю. Оскільки в переважній більшості випадків під топологією поля Hm розумілась просторова конфігурація його нормальної до поверхні пластин ЕС складової Hmy, яка, як вважалось, відповідальна за магнітостатичну взаємодію в осердях. Однак, є вагомі підстави вважати, що тангенціальна компонента Hmx такого поля, яка збігається з напрямком прокату (НП), може створити набагато помітніший вплив на властивості осердь із пластин ЕС. До того ж, хоча сам факт впливу магнітостатичних полів Hm на властивості шихтованих магнітопроводів фіксувався неодноразово, механізм його здійснення залишився не з'ясованим. Крім того, теоретичний опис полів Hm, що породжуються міжзеренними границями та повітряними щілинами, традиційно проводився з урахуванням лише однієї з можливих причин їх появи – магнітних полюсів із поверхневою густиною sm=moDMn. Неоднорідність намагніченості та пов'язані з нею об'ємні заряди rm= –modivM, що виникали при цьому поблизу джерел полів Hm, до уваги не приймалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАГНІТОСТАТИЧНІ ПОЛЯ В ОСЕРДЯХ ІЗ ПЛАСТИН АНІЗОТРОПНОЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ СТАЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок