Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДРАМИ Г.ІБСЕНА “ПЕР ГЮНТ”: проблема втілення художньої концепції людини

МУЗИЧНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДРАМИ Г.ІБСЕНА “ПЕР ГЮНТ”: проблема втілення художньої концепції людини

Назва:
МУЗИЧНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДРАМИ Г.ІБСЕНА “ПЕР ГЮНТ”: проблема втілення художньої концепції людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
Сидорова Ольга Анатоліївна
УДК 785.7 + 78.08
МУЗИЧНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДРАМИ Г.ІБСЕНА “ПЕР ГЮНТ”:
проблема втілення художньої концепції людини
17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, професор
Неболюбова Лариса Сергіївна
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, професор кафедри історії зарубіжної музики
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Тишко Сергій Віталійович
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, зав. кафедрою теорії та історії культури
кандидат мистецтвознавства, доцент
Драч Ірина Степанівна
Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка, зав. кафедрою теорії та історії музики і художньої культури
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т.Рильського, відділ музикознавства, Київ
Захист відбудеться “ 29 ” жовтня 2003 р. о 15-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий “ 25” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Коханик І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. І ХХ століття, і ХХІ, що почалося, відзначені особливою зацікавленістю до проблеми людини, активізацією антропологічних пошуків у всіх галузях знання. Цілком природнім є той факт, що сфера “таємничого” в епоху, коли дослідження зазнав практично весь оточуючий світ, змістилася в простір самої людини. Звернення ж сучасної думки до глибин людського єства обумовило й новий погляд людини на вже “вивчений” нею світ зовнішній. “Міра всіх речей - людина” - ці слова Ж.-П.Сартра стали свого роду девізом філософської, науково-історичної та художньої думки нашого часу.
Не дивлячись на численні розбіжності філософських методів, концепцій та систем, в яких людина є центральною постаттю (а серед таких, зокрема - екзістенціалізм та персоналізм, філософська антропологія, феноменологічний метод та психоаналітична школа), всі вони репрезентують людину як складний, часом внутрішньо конфліктний феномен, унікальний в комбінації своїх якостей та здатний кожен раз перефокусовувати “загальнолюдське”. Співвіднесеність понять “я” та “ми”, її відбиття в сучасних поглядах на проблему відчуження, поява на світовій арені так званої “людини мас” та формування якісно нового типу особистості в умовах існуючих форм тоталітаризму – ці, далеко не всі з багатьох питань та аспектів об’ємного поняття “людина”, є особливо актуальними і для сучасного мистецтва, і для історичних форм його дослідження.
У вивченні проблеми людини в рамках сучасних дослідів домінуючі позиції займає історіографія та культурологія. “Школа Аналів”, “історична антропологія” 70 – 80-х років ХХ сторіччя і сучасна вітчизняна історико-культурологічна школа (А.Гурєвіч, Л.Баткін, В.Біблєр, Ю.Лотман, А.Михайлов) – всі вони розуміють історію як науку “про людей у часі”, підкреслюють активну роль людської свідомості у творенні історичного процесу. Людина як “містилище соціально-культурної системи свого часу” (А.Гурєвіч) Индивидуальность и личность в истории // Одиссей: Человек в истории. Вып. 2. 1990. – М.: Наука, 1990; с.85. стає центральною фігурою нової методології історичного дослідження, що дозволяє перенести увагу з історико-економічних на історико-культурні проблеми. Вона ж дає можливість вивчення потенціалу, що культура надає особистості для її розвитку, та тих культурних форм, в яких особистість відбулася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МУЗИЧНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДРАМИ Г.ІБСЕНА “ПЕР ГЮНТ”: проблема втілення художньої концепції людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок