Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ З ПОВЕРХНЕВИМИ ТРІЩИНАМИ ПРИ ДІЇ ЗМІННИХ НАВАНТАЖЕНЬ І КОРОЗІЙНИХ СЕРЕДОВИЩ

ОЦІНКА РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ З ПОВЕРХНЕВИМИ ТРІЩИНАМИ ПРИ ДІЇ ЗМІННИХ НАВАНТАЖЕНЬ І КОРОЗІЙНИХ СЕРЕДОВИЩ

Назва:
ОЦІНКА РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ З ПОВЕРХНЕВИМИ ТРІЩИНАМИ ПРИ ДІЇ ЗМІННИХ НАВАНТАЖЕНЬ І КОРОЗІЙНИХ СЕРЕДОВИЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ПУЛЮЯ
ТЕРЛЕЦЬКА ЗОРЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 539.43:620.191.33:620.194.8
ОЦІНКА РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ З ПОВЕРХНЕВИМИ ТРІЩИНАМИ ПРИ ДІЇ ЗМІННИХ НАВАНТАЖЕНЬ І КОРОЗІЙНИХ СЕРЕДОВИЩ
01.02.04-МЕХАНІКА ДЕФОРМІВНОГО ТВЕРДОГО ТІЛА
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ТЕХНІЧНИХ НАУК
Тернопіль - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка Національної Академії наук України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Никифорчин Григорій Миколайович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України, м. Львів, завідувач відділу
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Чаусов Микола Георгійович
Інститут проблем міцності НАН України,
м. Київ, провідний науковий співробітник
- кандидат технічних наук, доцент,
Горбачевський Ігор Ярославович
Львівський державний лісотехнічний університет, м. Львів, доцент
Провідна установа Одеський національний політехнічний університет, кафедра динаміки, міцності машин і опору матеріалів, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 15 ” листопада 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.01 у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001 м. Тернопіль, вул.. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, за адресою: 46001 м. Тернопіль, вул.. Руська, 56.
Автореферат розісланий “ 10 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Шелестовський Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток різних областей сучасної техніки, особливо теплової і атомної енергетики, хімічної і нафтохімічної промисловості, а також інших галузей народного господарства, де використовуються машини і конструкції довготривалої експлуатації, вимагає від дослідників механіків і матеріалознавців розробки більш надійних методів прогнозування міцності і довговічності елементів конструкцій. Одним з найбільш небезпечних факторів, що знижує міцність і довговічність металічних елементів конструкцій є корозійно агресивне середовище, яке є присутнє при експлуатації більшості обладнання відповідного призначення. Хоча на даний час існує багато різних методів протикорозійного захисту металічних конструкцій, але вони є ще не досить досконалими щодо тривалої експлуатації , особливо при змінних в часі навантаженнях. В таких випадках корозійно стійкі покриття, якими захищають металічні елементи конструкцій, втомно руйнуються і корозійно активне середовище починає контактувати з основним металом. Це призводить до хімічних і електрохімічних реакцій, які спричиняють руйнування металу. Найбільш небезпечними є електрохімічні реакції, які більш інтенсивно приводять до розчинення металу і його наводнювання, що може спричинити водневу крихкість металу. Тому при моделюванні цих процесів важливе значення має кількісний опис електрохімічних реакцій, зокрема електричних полів в електролітах, які є основною рушійною силою таких реакцій. Разом з тим ці поля визначають при контакті металів з кислим середовищем кількість виділеного і абсорбованого на поверхні водню, а також швидкість розчинення металу.
Після того , як встановлено кількісні характеристики дії основних механізмів корозійного середовища на метал: хімічного (анодного) розчинення і наводнення, залишається розв’язати основну задачу – визначити довговічність (залишкову довговічність) елемента конструкції підданого дії змінним навантаженням і корозійно активному середовищу. Розв'язок такої задачі для товстостінних елементів конструкцій пов’язаний із значними математичними труднощами, особливо при формулюванні математичних моделей і їх реалізації для конкретних випадків. Це пов’язано з тим, що основним механізмом корозійно-втомного руйнування металічних тіл є зародження і поширення втомних тріщин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОЦІНКА РЕСУРСУ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ З ПОВЕРХНЕВИМИ ТРІЩИНАМИ ПРИ ДІЇ ЗМІННИХ НАВАНТАЖЕНЬ І КОРОЗІЙНИХ СЕРЕДОВИЩ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок