Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ ГІДРОДИНАМІКИ ВІТРОВИХ ХВИЛЬ ТА СУДЕН В УМОВАХ МОРСЬКОГО ХВИЛЮВАННЯ

НЕЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ ГІДРОДИНАМІКИ ВІТРОВИХ ХВИЛЬ ТА СУДЕН В УМОВАХ МОРСЬКОГО ХВИЛЮВАННЯ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ ГІДРОДИНАМІКИ ВІТРОВИХ ХВИЛЬ ТА СУДЕН В УМОВАХ МОРСЬКОГО ХВИЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,58 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОМЕХАНІКИ
СЕРДЮЧЕНКО Анатолій Миколайович
УДК 532.59
НЕЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ ГІДРОДИНАМІКИ ВІТРОВИХ ХВИЛЬ
ТА СУДЕН В УМОВАХ МОРСЬКОГО ХВИЛЮВАННЯ
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Українському державному морському технічному університеті ім. адмірала Макарова
Офіційні опоненти – доктор фізико-математичних наук
Стеценко Олександр Григорович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
завідувач відділу вихрових процесів;
доктор фізико-математичних наук, професор
Букатов Олексій Євтихієвич,
Морський гідрофізичний інститут НАН України,
в.о. завідувача відділу океанографії;
доктор технічних наук, професор,
Воробйов Юрій Леонідович,
Одеський національний морський університет,
завідувач кафедри теорії та проектування корабля.
Провідна установа – Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться .....8 квітня.......2004 р. о ...14.00.....год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.196.01 у Інституті гідромеханіки НАН України за адресою 03680, Київ, вул. Желябова, 8/4.
Тел.: (044) 446-43-13. факс (044) 446-64-32.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гідромеханіки НАН України за адресою 03680, Київ, вул. Желябова, 8/4..
Автореферат розісланий “..26..”.......лютого......2004 року.
Учений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор
С.І. Криль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець минулого століття без перебільшення можна визначити, як період зміни парадигми у низці природничих, соціальних та інших наук, як систем певних знань, пов’язаний з переходом від лінійних підходів, моделей та методів до більш глибоких та змістовних нелінійних моделей та методів досліджень явищ, процесів, механізмів взаємодії, закономірностей. Не є виключенням з цього загального процесу і динаміка хвильових рухів у суцільних середовищах, зокрема, гідродинаміка поверхневих хвиль у океані і гідродинаміка суден та інших плавучих споруд в умовах морського вітрового хвилювання.
Представлена робота з нелінійної гідродинаміки поверхневих хвиль і судна в умовах вітрового хвилювання (шторму) є вагомим внеском автора у процес напрацювання нових нелінійних моделей та методів з метою більш глибокого та комплексного дослідження фізичних процесів, механізмів, що ними керують, та закономірностей, що їх супроводжують, у даній галузі науки.
Актуальність роботи. Фізичним виміром актуальності досліджень поверхневих хвиль в океані є те, що морське вітрове хвилювання є невід'ємною і найбільш вражаючою частиною загальних хвильових океанічних процесів, що супроводжують і значним чином впливають на діяльність людини на теренах Світового океану. Такий вплив буде зростати і надалі, зважаючи на те, що у майбутньому чисто транспортні функції океану будуть все більше розширюватися до функцій джерела мінеральних, біологічних, енергетичних та ін. ресурсів для людства. Здатність коректно описувати гідродинаміку крутих вітрових хвиль та визначати закономірності у даному явищі, особливо для жорстких умов хвилювання, дозволяє розв'язувати далі проблеми розрахунку хвильових навантажень та динаміки технічних засобів діяльності людини в океані (суден, нафто- та газовидобувних платформ, трубогонів, плавучих чи підводних сховищ, виробничих комплексів і т. ін.).
Математичним виміром актуальності нелінійного дослідження поверхневих хвиль в океані є те, що відповідні моделі та теорії виявляються не тільки більш загальними, але й у значній мірі універсальними, з можливістю їх застосування для дослідження хвильових процесів у інших фізичних середовищах (електродинаміці, оптиці, плазмі та ін.). Зокрема, нелінійні моделі морського вітрового хвилювання породжують нелінійні еволюційні рівняння Шредінгера та рівняння Захарова, які на даний час дуже активно використовуються і які відносяться до низки універсальних рівнянь для широкого класу нелінійних хвильових процесів у різноманітних середовищах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ ГІДРОДИНАМІКИ ВІТРОВИХ ХВИЛЬ ТА СУДЕН В УМОВАХ МОРСЬКОГО ХВИЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок