Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічне зростання виноробної галузі регіонального АПК на основі її інтенсивного розвитку

Економічне зростання виноробної галузі регіонального АПК на основі її інтенсивного розвитку

Назва:
Економічне зростання виноробної галузі регіонального АПК на основі її інтенсивного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Горбачов Віктор Сергійович
УДК 634.8:663.2 339.13
Економічне зростання виноробної галузі регіонального АПК на основі її
інтенсивного розвитку
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
ЧЕРВЕН Іван Іванович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
ЄРМАКОВ Олександр Юхимович,
Національний аграрний університет, професор
кафедри аграрної соціології та розвитку села;
- кандидат економічних наук, доцент
Попович Василь Вікторович,
Одеський державний аграрний університет,
декан економічного факультету, доцент
кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа - Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра менеджменту організацій, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться „24” березня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м.Миколаїв, вул. Паризької Комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м.Миколаїв, вул. Карпенка 73.
Автореферат розісланий „23” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виноробство – одна із стратегічних галузей АПК України, яка історично забезпечувала досить значні надходження до державного бюджету. Але в останні 20 років в її розвитку відбувається чимало негативних змін. У зв’язку з втратою колишнього виробничого потенціалу і добре налагоджених партнерських зв’язків із країнами Близького зарубіжжя українська винопродукція цілеспрямовано витісняється конкурентами і з внутрішнього, і з зовнішнього ринків. Свій негативний вплив на розвиток виноробства надали і ускладнення демографічної ситуації на селі та поглиблення диспаритету цін, різке зменшення сум виділених бюджетом коштів на підтримку виноградарства, які призвели до суттєвого звуження сировинної бази заводів.
Проблеми економіки виноградарства та виноробства в Україні знайшли відображення в працях певної частини науковців, серед яких: А.М.Авідзба, А.М.Бузні, Г.Г.Валуйко, В.А.Виноградов, О.М.Гаркуша, О.Ю.Єрмаков, В.А.Загоруйко, І.Г.Матчина, Н.В.Петруня, В.В.Попович, В.О.Рибінцев, В.О.Фуркевич, І.І.Червен, Є.П.Шольц-Куліков та деякі ін. Але чимало проблем все ж таки залишаються недостатньо дослідженими і невирішеними. У першу чергу це стосується питань, пов’язаних із забезпеченням економічного зростання галузі на основі інтенсифікації її розвитку. Жодна з праць учених не може претендувати на закінченість і остаточність у вирішенні цілого ряду важливих проблем, пов’язаних з досліджуваними явищами.
Комплексному ж дослідженню інтенсифікації приділяється невиправдано мало уваги. У більшості наукових публікацій розглядаються лише окремі чинники інтенсивного розвитку. Між тим інтенсифікація як соціально-економічне явище має багатофакторний характер і тому потребує системного підходу до її дослідження. Науково-теоретичне значення та практична цінність, недостатня глибина вивчення проблеми зумовили вибір теми даної дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження входить до плану науково-дослідних робіт кафедри організації виробництва та агробізнесу Миколаївського державного аграрного університету з проблеми „Організація інтенсивного виробництва і забезпечення економічного зростання в підприємствах АПК”, яка є складовою підпрограми „Розробити методологічні та організаційно-економічні засади функціонування підприємницьких структур на основі кооперації та інтеграції агропромислового виробництва” (номер державної реєстрації 0102U000257).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічне зростання виноробної галузі регіонального АПК на основі її інтенсивного розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок