Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛИНСЬКЕ ДВОРЯНСЬКЕ ЗІБРАННЯ (1796 – 1917): ФУНКЦІЇ, СТРУКТУРА, УЧАСТЬ У СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВЛАДИ.

ВОЛИНСЬКЕ ДВОРЯНСЬКЕ ЗІБРАННЯ (1796 – 1917): ФУНКЦІЇ, СТРУКТУРА, УЧАСТЬ У СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВЛАДИ.

Назва:
ВОЛИНСЬКЕ ДВОРЯНСЬКЕ ЗІБРАННЯ (1796 – 1917): ФУНКЦІЇ, СТРУКТУРА, УЧАСТЬ У СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВЛАДИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,97 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
 
КАЗНАЧЕЄВА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 929.7 (477)
ВОЛИНСЬКЕ ДВОРЯНСЬКЕ ЗІБРАННЯ (1796 – 1917):
ФУНКЦІЇ, СТРУКТУРА, УЧАСТЬ
У СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВЛАДИ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України ХІХ – початку ХХ ст. Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук
Шандра Валентина Степанівна,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Шип Надія Андріївна,
Український державний університет фінансів та
міжнародної торгівлі,
завідувач кафедри суспільних наук;
кандидат історичних наук
Кривошея Ігор Іванович,
Національний педагогічний університет
ім. П.М.Драгоманова,
докторант кафедри історії України.


Захист відбудеться 30.05. 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, Київ – 1, вул. М.Грушевського, 4).
 
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, Київ – 1, вул. М.Грушевського, 4).
 
Автореферат розісланий 13.04. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нині громадськість виявляє стійке зацікавлення генеалогічними студіями та демонструє зростання інтересу до дворянської тематики. Зокрема її цікавлять роль і місце еліти у житті суспільства, участь у створенні культурних цінностей, благодійна діяльність та повсякденне життя дворянства. А також модель поведінки знаті при зміні політичної ситуації, пов’язаної з переходом із підданства одного володаря до іншого, з однієї – в іншу державу, що яскраво продемонструвала правобережна шляхта, коли змінила станово-представницьку Річ Посполиту на абсолютистську монархію в Російській імперії. Інтеграційні заходи російської верховної влади, простежені на прикладі Волинського дворянського зібрання, виводять проблематику на ширший науковий контекст історичних форм взаємозалежності влади й окремих верств суспільства, розподілу повноважень центру й регіонів. Актуальність теми пов’язана з важливістю вивчення та врахування досвіду, що набувала держава, спілкуючись із регіональними елітами, аби мобілізувати його на розбудову демократичного суспільства в Україні. Історія взаємозв’язків державних, станових і самоврядних органів збагачує знання про політичні ситуації в минулому та розширює горизонти розуміння нинішнього дня.
На сьогодні існує чималий історіографічний доробок, присвячений історії дворянства, його ролі й місця у державотворчих процесах. Однак наукового з’ясування механізмів реалізації становою корпорацією своїх місцевих повноважень, у тому числі й елементів самоврядності, як і залучення їх верховною владою до виконання державних завдань, все ж бракує. Відсутність праць з даної тематики зумовила актуальність вивчення Волинського губернського дворянського зібрання.
Сучасна методологія наукових студіювань вимагає залучення якнайширшого контексту для поглибленого розуміння історичних подій та явищ політичного й соціально-економічного розвитку регіонів, в тому числі й Волині, яка у складі Правобережної України відійшла з Речі Посполитої до Російської держави. Детальне дослідження губернської станової корпоративної інституції – Волинського дворянського зібрання – через вивчення еволюції функцій, структури, повноважень дозволить з’ясувати роль і місце дворянської організації у системі органів влади, а також наслідки різного розуміння місцевою елітою і верховною владою державних завдань для соціального та економічного життя суспільства в цілому.
Терміни „Волинь”, „Волинська губернія” та „волинська земля” вживаються у даній роботі як тотожні поняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВОЛИНСЬКЕ ДВОРЯНСЬКЕ ЗІБРАННЯ (1796 – 1917): ФУНКЦІЇ, СТРУКТУРА, УЧАСТЬ У СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВЛАДИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок