Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П е д а г о г і ч н і з а с а д и е с т е т и ч н о г о в и х о в а н н я у ч н і в д и т я ч и х м у з и ч н и х ш к і л

П е д а г о г і ч н і з а с а д и е с т е т и ч н о г о в и х о в а н н я у ч н і в д и т я ч и х м у з и ч н и х ш к і л

Назва:
П е д а г о г і ч н і з а с а д и е с т е т и ч н о г о в и х о в а н н я у ч н і в д и т я ч и х м у з и ч н и х ш к і л
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля
Т у р ч и н Т а м а р а М и к о л а ї в н а
УДК 377.5:78]: 37.036
П е д а г о г і ч н і з а с а д и е с т е т и ч н о г о
в и х о в а н н я у ч н і в д и т я ч и х
м у з и ч н и х ш к і л
Спеціальність 13.00.07 – теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Миропольська Наталія Євгеніївна
Інститут проблем виховання АПН України,
ґоловний науковий спiвробiтник лабораторії
естетичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Танько Тетяна Петрівна
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, декан факультету дошкільного виховання
кандидат педагогічних наук, доцент
Сбітнєва Людмила Миколаївна
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, завідуюча кафедри співів і диригування
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
м. Київ, Міністерство освіти і науки України,
кафедра фортепіанного виконавства і художньої культури
Захист відбудеться 18 жовтня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий 15 вересня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О. Андрющук
Загальна характеристика роботи.
Актуальність дослідження. Проблеми соціального і політичного життя країни, стрімкі процеси становлення державності, відродження духовності нації, її культурної спадщини зумовлюють пошук оновлених підходів до їх розв’язання. Для реалізації поставленої мети значне місце відводиться проблемі естетичного виховання школярів, важливість якої актуалізується в сучасних концепціях освіти і виховання в Україні. Про це йдеться в “Концепції загальної середньої освіти (12- ти річна школа), в якій основна мета естетичного виховання вбачається в розвитку світоглядних уявлень учнів, їхнього естетичного ставлення до навколишньої дійсності та мистецтва; у „Національній державній комплексній програмі естетичного виховання”, яке розглядається як підґрунтя для відродження української державності; у Концепції і Програмі художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, де увага акцентується на формуванні особистості дитини як унікального і неповторного творця художнього простору.
У загальному процесі естетичного виховання молодого покоління провідну роль вiдiграє мистецтво, зокрема музичне, завдяки своїй емоційній насиченості і різноманітності, безпосереднього звертання до внутрішнього світу людини, її найпотаємніших сподівань, очікувань, багатства проявів у суспільному житті.
Однією з основних баз поширення музичної культури є дитяча музична школа (ДМШ), яка належить до початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Мета такої школи, що зосереджує різнобічну музичну освіту, полягає в тому, щоб зробити музику надбанням не тільки із обдарованих дітей, а й учнів із “середніми “ музичними здібностями, виховання справжніх любителів музики – активних слухачів, учасників домашнього музикування та інших сфер дозвілля.
Проблема естетичного виховання засобами музики знайшла відображення у філософській, педагогічній, мистецтвознавчій літературі. Ряд дослідників формулюють мету естетичного виховання як цілеспрямоване формування естетичної свідомості (О.Бодіна, А.Комарова). А. Веремьєв вважає, що результатом естетичного виховання має стати особливе духовно – практичне ставлення індивіда до дійсності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: П е д а г о г і ч н і з а с а д и е с т е т и ч н о г о в и х о в а н н я у ч н і в д и т я ч и х м у з и ч н и х ш к і л

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок