Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ІЗОЛЯЦІЇ ЗОН ПОГЛИНАННЯ БУРОВИХ СВЕРДЛОВИН З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕРМОПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

ТЕХНОЛОГІЯ ІЗОЛЯЦІЇ ЗОН ПОГЛИНАННЯ БУРОВИХ СВЕРДЛОВИН З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕРМОПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ІЗОЛЯЦІЇ ЗОН ПОГЛИНАННЯ БУРОВИХ СВЕРДЛОВИН З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕРМОПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,09 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
УДК 622.248.33
СУДАКОВ АНДРІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ
ТЕХНОЛОГІЯ ІЗОЛЯЦІЇ ЗОН ПОГЛИНАННЯ БУРОВИХ СВЕРДЛОВИН З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕРМОПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.15.10 - “Буріння свердловин”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ — 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі техніки розвідки родовищ корисних копалин Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Бражененко Анатолій Макарович, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри техніки розвідки родовищ корисних копалин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Москальов Олександр Миколайович, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України, професор кафедри гірничих машин;
кандидат технічних наук Мартиненко Іван Іванович, Міністерство екології та природних ресурсів України (м. Київ), завідувач відділом маркетингу та інвестиційної діяльності департаменту геології і використання надр.
Провідна установа — ВАТ "Український нафто-газовий інститут" Міністерства палива та енергетики України (м. Київ), науковий відділ.
Захист дисертації відбудеться “21” червня 2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.06 при Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничій академії України.
Автореферат розіслано “19” травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.В. Анциферов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Техніко-економічні показники буріння свердловин значною мірою визначаються витратами часу і коштів на усунення ускладнень. Одним із найбільш поширених ускладнень є поглинання промивної рідини. За статистичними даними на їх ліквідацію витрачається до 20% коштів і часу від загальних витрат на спорудження свердловини. Поглинання призводить до порушення технологічного режиму буріння, провокує аварії.
В даний час більшість засобів ліквідації поглинань промивної рідини засновано на застосуванні тампонажних сумішей, які мають велику чутливість до розведення водою. У зв'язку з неминучістю контакту тампонажної суміші з рідиною в свердловині і пласті така суміш утрачає свої тампонажні властивості, розтікаючись від свердловини на значні відстані, що призводить до необхідності багаторазового повторення операцій з тампонування, до великих перевитрат тампонажних матеріалів, праці і часу.
Для вирішення цієї проблеми необхідно вести пошук нових технологій, заснованих на інших фізичних процесах і інших тампонажних матеріалах, не чутливих до розведення водою. До таких процесів відносяться методи створення ізоляційної оболонки, засновані на зміні агрегатного стану тампонажного матеріалу, що дає можливість створювати навколо свердловини малооб'ємну, але достатньо міцну і непроникну ізоляційну оболонку. Тому актуальною є задача розробки нетрадиційної технології ізоляції зон поглинання, заснованої на заповненні каналів поглинання розплавом легкоплавких матеріалів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Підставою виконання роботи є завдання на проведення науково-дослідної роботи Національною гірничою академією України згідно з координаційним планом № 39 Держкомгеології України по напрямку “Гірничі науки” і держбюджетною темою ГП–189 “Дослідження технології ізоляції поглинаючих горизонтів свердловин термопластичними матеріалами”.
Метою роботи є розробка і дослідження технології ізоляції зон поглинання термопластичними сумішами на основі природної сірки з використанням вибійних теплових джерел, моделі температурного поля та методики проектування технологічних процесів.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі:
1. Вибір і дослідження складу термопластичного матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ІЗОЛЯЦІЇ ЗОН ПОГЛИНАННЯ БУРОВИХ СВЕРДЛОВИН З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕРМОПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок