Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ

УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗАГОРІЙ ГЕННАДІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 336.71
УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ОДЕСА – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі банківської справи Одеського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Кузнєцова Людмила Вікторівна, Одеський державний економічний університет, завідувач кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мороз Анатолій Миколайович,
Київський національний економічний
університет, завідувач кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Коваленко Вікторія Володимирівна,
Українська академія банківської справи, (м. Суми), завідувач кафедри банківської справи
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту, м. Київ
Захист відбудеться “29 червня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.055.02 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий “__” травня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Баранова В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку банківської системи України вітчизняні банки здійснюють свою діяльність в умовах міжбанківської конкуренції, що постійно посилюється. У зв'язку з цим багато банків для підвищення своєї конкурентоспроможності та досягнення поставлених цілей використовують агресивну ринкову стратегію. У боротьбі за клієнта вони впроваджують нові методи управління банківськими процесами, постійно вдосконалюють форми обслуговування корпоративних та індивідуальних клієнтів, розробляють нестандартні види послуг, що обумовлює підвищення рівня ризиків у діяльності банків. Тому однією з найважливіших проблем банківського менеджменту на сучасному етапі функціонування банківської системи залишається проблема підтримання стабільного стану ліквідності комерційних банків, шляхи вирішення якої багато в чому визначаються якістю організації процесів управління ліквідністю. Суть проблеми управління ліквідністю полягає в тому, що попит на ліквідні кошти рідко дорівнює їх пропозиції і тому банк постійно стикається або з дефіцитом коштів, або з їх надлишком, тобто з ризиком ліквідності.
Об'єктивна необхідність вдосконалення існуючих підходів до управління ліквідністю, побудови ефективного механізму прогнозування ліквідності комерційних банків з метою їх адаптації до умов функціонування банківської системи України визначають актуальність теми дисертаційної роботи.
В Україні дослідженню різних аспектів проблеми управління банківською ліквідністю присвячені праці В.В.Вітлінського, О.В.Деркача, О.В.Дзюблюка, Т.Т.Ковальчука, В.М.Кочеткова, В.М.Малюкова, А.М.Мороза, Л.О.Примостки, М.Ф. Пуховкіної, К.Є. Раєвського, М.І. Савлука, О.В. Шевчука, Ф.І. Шпига, З.І. Щибіволока.
Значний внесок у вирішення питань управління ліквідністю зробили також зарубіжні вчені Л.Т. Батракова, М.Б. Діченко, Е.Д. Долан, В.В. Іванов, Дж. Кейнс, Т.У. Кох, О.І. Лаврушин, Е. Рід, П.С. Роуз, Дж. Сінкі, В.М. Усоскін, О.Б. Ширинська, М.М. Ямпольський.
Проте, незважаючи на значний обсяг праць, у яких аналізуються проблеми управління банківською ліквідністю і ризиками, необхідно відзначити, що досить велике коло питань залишається недостатньо вивченим. В тому числі недостатньо розробленими є питання сутності ліквідності сучасного банку, методологічного розмежування понять “ліквідність” і “платоспроможність”, що призводить до складнощів у розумінні термінології і її практичному використанні, особливо при розробці моделей управління ліквідністю комерційного банку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок