Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АЛКАЛОЇДІВ І ТРИТЕРПЕНІВ ЧИСТОТІЛУ (CHELIDONIUM MAJUSНА ПРОЛІФЕРАТИВНУ АКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ПОКАЗНИКИ КЛІТИН IN VITRO

ВПЛИВ АЛКАЛОЇДІВ І ТРИТЕРПЕНІВ ЧИСТОТІЛУ (CHELIDONIUM MAJUSНА ПРОЛІФЕРАТИВНУ АКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ПОКАЗНИКИ КЛІТИН IN VITRO

Назва:
ВПЛИВ АЛКАЛОЇДІВ І ТРИТЕРПЕНІВ ЧИСТОТІЛУ (CHELIDONIUM MAJUSНА ПРОЛІФЕРАТИВНУ АКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ПОКАЗНИКИ КЛІТИН IN VITRO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
ОСИП ЮРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 577.1:547.943:611.018.15
ВПЛИВ АЛКАЛОЇДІВ І ТРИТЕРПЕНІВ ЧИСТОТІЛУ
(CHELIDONIUM MAJUSНА ПРОЛІФЕРАТИВНУ АКТИВНІСТЬ ТА
МЕТАБОЛІЧНІ ПОКАЗНИКИ КЛІТИН IN VITRO
03.00.04 – біохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка МОН України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Стойка Ростислав Степанович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляції проліферації клітин,
професор кафедри біохімії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Розгоні Іван Іванович
Інститут біології тварин УААН,
головний науковий співробітник лабораторії репродуктивної біотехнології;
доктор біологічних наук, професор
Калачнюк Григорій Іванович
Директор Науково-дослідного інституту біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, професор кафедри органічної та неорганічної хімії.
Провідна установа – Інститут молекулярної біології і генетики НАНУ, м. Київ.
Захист відбудеться 14 березня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
Автореферат розісланий 13 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Чистотіл (Chelidonium majus L.) широко застосовують у народній (традиційній) і офіційній медицині для лікування багатьох хвороб, зокрема для лікування пухлин. Це ефективний засіб при лікуванні бородавок, кондилом, папілломатозу горла, поліпів товстої кишки, захворюваннях печінки, жовчного міхура та інших. Екстракти з чистотілу володіють антибактеріальною, противірусною та протигрибковою дією. Їх рекомендують застосовувати при лікуванні ран, які важко загоюються, опіків, запалень, екзем, дерматитів та псоріазу (Ерофеева Л.Н. и др. 1997, Путырский И.Н., Прохоров В.Н. 2000). Дані про протипухлинну активність екстрактів чистотілу суперечливі. Проте у народній медицині він широко застосовується для лікування пухлин різної локалізації, особливо раку шкіри та шлунку (Потопальский А.И. 1992). В Австрії виготовляють протипухлинний препарат “Україн”, що містить суміш алкалоїдів чистотілу модифікованих алкілюючими речовинами (Panzeret al. 2000, Jagiello-Wojtowiczet al. 1998). Враховуючи успішне застосування чистотілу в народній медицині та спираючись на досвід наукової медицини, зараз він вважається однією з найбільш перспективних лікарських рослин.
Різносторонні біологічні ефекти чистотілу зумовлені дією більш ніж 36 алкалоїдів (Taborskaet al. 1994, Потопальский А.И. 1992, Hanet al. 1991). Їх вміст у рослині різний, причому їх кількість і співвідношення залежить від багатьох чинників, таких як ґрунт, сонячна активність, температура, вологість, вік рослини, тощо. Алкалоїди чистотілу проявляють різні за інтенсивністю, а деколи навіть протилежні за скерованістю біологічні ефекти. Тому передбачити дію сумішей алкалоїдів, отриманих за різних обставин, досить важко. У зв’язку з недостатнім вивченням біологічної активності основних алкалоїдів, препарати чистотілу поки-що мають обмежене застосування у сучасній медицині. Тому першочерговим завданням нашої роботи було розробити оптимальні методи отримання чотирьох основних алкалоїдів чистотілу, таких як хелідонін, сангвінарин, хелеритрин та коптизин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у рамках держбюджетної теми Бх-116Б кафедри біохімії Львівського національного університету ім. І.Франка “Ензиматичні системи організму при дії іонізуючого випромінювання та інших патологічних чинників” № держреєстрації 0103V001918 (2003-2004 pp.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ АЛКАЛОЇДІВ І ТРИТЕРПЕНІВ ЧИСТОТІЛУ (CHELIDONIUM MAJUSНА ПРОЛІФЕРАТИВНУ АКТИВНІСТЬ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ПОКАЗНИКИ КЛІТИН IN VITRO

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок