Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ПОКАЗНИКИ КРОВІ ЗА УМОВ ПОПЕРЕДНЬОГО НАСИЧЕННЯ ОРГАНІЗМУ ДЕКСАМЕТАЗОНОМ(експериментальне дослідження)

ВПЛИВ ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ПОКАЗНИКИ КРОВІ ЗА УМОВ ПОПЕРЕДНЬОГО НАСИЧЕННЯ ОРГАНІЗМУ ДЕКСАМЕТАЗОНОМ(експериментальне дослідження)

Назва:
ВПЛИВ ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ПОКАЗНИКИ КРОВІ ЗА УМОВ ПОПЕРЕДНЬОГО НАСИЧЕННЯ ОРГАНІЗМУ ДЕКСАМЕТАЗОНОМ(експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ.М.ГОРЬКОГО
ЗНАГОВАН СВІТЛАНА ЮРІЇВНА
УДК [612.1+612.41]:615.825.5-357
ВПЛИВ ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ПОКАЗНИКИ КРОВІ ЗА УМОВ ПОПЕРЕДНЬОГО НАСИЧЕННЯ ОРГАНІЗМУ ДЕКСАМЕТАЗОНОМ
(експериментальне дослідження)
14.03.03 - нормальна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Савро Віталій Олександрович, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри нормальної фізіології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Самохвалов Валерій Гаврилович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри нормальної фізіології.
доктор медичних наук, професор кафедри фармакології Талалаєнко Олександр Миколайович, Донецький державний медичний університет ім.М.Горького.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, кафедра нормальної фізіології, МОЗ України, м.Київ
Захист відбудеться “_21_” лютого 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 Донецького державного медичного університету ім.М.Горького за адресою: 83003, Донецьк, пр.Ілліча,16
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім.М.Горького за адресою: 83003, Донецьк, пр.Ілліча,16
Автореферат розісланий “__19___” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солдак І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, при тривалому фізичному навантаженні відбуваються зміни в багатьох функціональних системах організму (Т.Н.Цонева і співавт. 1992; І.О.Іванюра, 1996; М.Г. Триняк, Л.П. Сидорчук, 1999).
Особливий інтерес викликають кількісні і якісні зміни периферичної крові, які виникають при тривалій м’язовій діяльності, оскільки кров є зв'язуючою ланкою між всіма функціональними системами організму і тому може служити інтегративним показником при різних станах організму, в тому числі і при фізичному навантаженні. Однак, дані, отримані при дослідженні осіб, які зазнали фізичних навантажень, важко співставити, тому що некоректно порівнювати зміни лейкоцитарної формули (K.Suzuki et.al., 1995), кількість ретикулоцитів (Э.Н.Хисамов, 1991), зміни обєму циркулюючої крові (W.Beaumont et al., 1981), склад плазми і мембран еритроцитів (М.И.Попичев і співавт.,1997), рівень мікроелементів, які містяться в червонокрівцях і ферментів (T.Arai et. al.,1994; A.Resina et.al.,1994; O.E.Odje et. al., 1995; S.Pedzikiewiez, 1995) при різній тривалості, мірі інтенсивності фізичних навантажень і тренованості обстежених.
Аналогічні ускладнення виникають і при зіставленні результатів дослідження крові експериментальних тварин, які зазнали різних навантажувальних режимів, оскільки ізольовано вивчалися показники білої крові (В.И.Морозов і співавт., 1991), червоної крові (С.Б.Назаров, Л.С.Горожанин, 1987; Л.А.Михайличенко 1993;), органів кровотворення (Л.В.Воргова, Ю.М.Захаров, 1989; С.Б.Назаров і співавт.,1990).
В експериментах на тваринах показано, що фізичне навантаження, виконане при підвищеній зовнішній температурі (Л.В.Воргова, Ю.М.Захаров, 1990), гіпоксії за умов високогіря (Н.А.Вишневская,1987) викликає зміни складу циркулюючої крові, відмінні від отриманих під час дослідів за “звичайних" умов.
В переважній більшості випадків, стан крові, як у осіб, яких обстежували, так і в лабораторних тварин, оцінювали тільки за окремими показниками і відразу після мязового навантаження, не враховувались зміни, які розвивались після його припинення.
Адаптація до фізичних навантажень можлива тільки при повноцінному функціонуванні нейро-ендокринної системи і, насамперед, гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової, яка забезпечує стійкість організму до ушкоджуючих чинників за допомогою мобілізації його пластичного резерву. Ця система може бути виведена з ладу внаслідок хронічних або гострих функціональних перевантажень (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ПОКАЗНИКИ КРОВІ ЗА УМОВ ПОПЕРЕДНЬОГО НАСИЧЕННЯ ОРГАНІЗМУ ДЕКСАМЕТАЗОНОМ(експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок