Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ КООРДИНАЦІЇ В ІНВЕСТИЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ КООРДИНАЦІЇ В ІНВЕСТИЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ КООРДИНАЦІЇ В ІНВЕСТИЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,58 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Молдавська Олена Владиславівна
УДК 330.46:657.424.014.134
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ КООРДИНАЦІЇ
В ІНВЕСТИЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 08.03.02
економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна,
Харківський державний економічний університет,
завідуюча кафедрою економічної кібернетики (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гузь Микола Григорович,
Донецький національний університет,
Міністерство освіти і науки України,
професор кафедри математики та математичних
методів у економіці (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лепа Микола Миколайович,
Обчислювальний центр Інституту економіки
промисловості НАН України (м. Донецьк), директор
Провідна установа – Київський національний економічний університет,
кафедра економіко-математичних методів,
Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться 7 лютого 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02 у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 5 січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкової економіки і приватизація господарчих суб'єктів викликали зміну умов господарювання. Особливо важливим є те, що ринкові реформи в країні потребують зміни форм взаємодії між окремими економічними суб'єктами, а саме: необхідним є впровадження принципів децентралізації управління та збільшення ефективності функціонування. Як показує практика, в багатьох областях діяльності тільки крупні об'єднання, що концентрують зусилля великої кількості окремих суб'єктів, спроможні забезпечувати випуск продукції або надання послуг такої якості й у такому обсязі, щоб можна було вступати в конкурентні відносини на світовому ринку і забезпечити потреби всередині країни. Тому для успіху економічних реформ важливо, щоб зміна принципів взаємодії між суб'єктами ринку не призвела до розриву корисних взаємозв'язків. Це можливо при створенні великомасштабних економічних систем (ВЕС) різних видів: корпорацій, холдінгів, концернів, промислово-фінансових груп і ін. Такі системи складаються з елементів, які мають повноваження в організації своєї діяльності і власні цілі розвитку, що координуються системою в цілому. Розвиток і вдосконалення діяльності різних видів великомасштабних систем в економіці України є дуже актуальною проблемою.
Переваги ВЕС перед іншими організаційними формами пояснюються тим, що, з одного боку, централізація управління сприяє консолідації можливостей і ресурсів елементів систем; з іншого самостійні структурні підрозділи намагаються працювати максимально ефективно. Саме збалансованість між інтеграцією і децентралізацією забезпечує успіх роботи таких систем. Це можливо, коли головний орган ВЕС здійснює управління елементами з позицій координації, сприяє досягненню цілей всієї системи та окремих структурних підрозділів.
Необхідність координації особливо наочно виявляється при управлінні інвестиційними ресурсами великомасштабних економічних систем. Ефективність інвестиційної діяльності залежить від координації, яка повинна сприяти узгодженню інтересів усіх елементів системи, зниженню протиріч та досягненню синергетичного ефекту.
Базові теоретичні основи координації та широке коло питань, пов’язаних з вдосконаленням системи управління і організаційно-економічного механізму забезпечення ефективної організації, стійкого функціонування і розвитку економічних систем висвітлено в наукових працях вітчизняних та зарубіжних вчених, а саме: Ансофа І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ КООРДИНАЦІЇ В ІНВЕСТИЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕЛИКОМАСШТАБНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок