Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАСУПЕРСИМЕТРІЯ ТА ТЕНЗОР-БІСПІНОРНІ РІВНЯННЯ ДЛЯ ЧАСТИНОК З ВИЩИМИ НАПІВЦІЛИМИ СПІНАМИ

ПАРАСУПЕРСИМЕТРІЯ ТА ТЕНЗОР-БІСПІНОРНІ РІВНЯННЯ ДЛЯ ЧАСТИНОК З ВИЩИМИ НАПІВЦІЛИМИ СПІНАМИ

Назва:
ПАРАСУПЕРСИМЕТРІЯ ТА ТЕНЗОР-БІСПІНОРНІ РІВНЯННЯ ДЛЯ ЧАСТИНОК З ВИЩИМИ НАПІВЦІЛИМИ СПІНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,20 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
 
 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МАТЕМАТИКИ
 
Галкін Олександр Володимирович
УДК 517.958:512.816
 
ПАРАСУПЕРСИМЕТРІЯ
ТА ТЕНЗОР-БІСПІНОРНІ РІВНЯННЯ
ДЛЯ ЧАСТИНОК З ВИЩИМИ
НАПІВЦІЛИМИ СПІНАМИ
01.01.03 --- математична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ --- 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті математики НАН України.
Науковий керівник
доктор фіз.-мат. наук, професор
НІКІТІН Анатолій Глібович,
Інститут математики НАН України,
завідувач відділу прикладних досліджень
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
ОСТРОВСЬКИЙ Василь Львович,
Інститут математики НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу функціонального аналізу;
кандидат фізико-математичних наук
ТРЕТИНИК Віолета Вікентіївна
Европейський університет,
доцент кафедри математичних дисциплін
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики
імені М.М. Боголюбова НАН України
Захист відбудеться 31” жовтня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.206.01 Інституту математики НАН України за адресою: 01601, м. Київ-4, вул. Терещенківська, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту математики НАН України.
Автореферат розісланий ” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради РОМАНЮК А.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Суперсиметрія, перетворення якої змішують між собою бозонні та ферміонні поля, відкрила нові шляхи для побудови квантової теорії поля та квантової гравітації.
Значні успіхи калібровочної перенормованої теорії Вайнберга--Салама--Глешоу, що поєднує слабку та електромагнітну взаємодію і базується на групі , дали поштовх до подальшого розвитку єдиної теорії всіх взаємодій, включаючи гравітацію. Узагальненням моделі Вайнберга--Салама--Глешоу в області надвисоких енергій є теорія Великого об'єднання (найпростіша така теорія ґрунтується на групі ), що містить згадану вище групу як підгрупу. Незважаючи на те, що за допомогою теорії Великого об'єднання отримано ряд цікавих результатів, вона має серйозні недоліки. Найбільш істотним з них є нехтування гравітацією. Природний шлях об'єднання гравітації з полями менших спінів пропонує теорія супергравітації. Моделі зі спонтанно порушеної -супергравітацією стали основою для феноменологічного опису фізики частинок.
Стрімкий розвиток теорії суперсиметрії та супергравітації привів до необхідності пошуку можливих узагальнень супергрупи Пуанкаре і відповідних фізичних моделей. Одне з таких узагальнень запропоновано Джавірсом в 1978 р., воно потім отримало назву парасуперсиметрія. Подальший розвиток парасуперсиметрії пов'язаний з роботами Бекерса, Деберг і Нікітіна. У цих роботах розглянуто незвідні зображення парасупералгебри Пуанкаре
та групи внутрішніх симетрій, проте, без врахування центральних зарядів, які виявилися важливими в теорії супергравітації. У роботі Бекерса та Деберг знайдено найпростіше узагальнення суперсиметричної моделі Весса--Зуміно для випадку та , де --- кількість парасуперзарядів і --- порядок параквантовості. Тому становить інтерес побудова незвідних зображень парасупералгебри Пуанкаре з урахуванням центральних зарядів, а також побудова парасуперсиметричних моделей, інваріантних відносно парасупералгебри Пуанкаре з нетривіальними центральними зарядами.
Більшість суперсиметричних та парасуперсиметричних моделей включають мультиплети, які містять в собі поля зі спіном . Тому виникає проблема побудови ``хороших'' рівнянь для частинок зі спіном . Більше того, існує низка експериментальних фактів, які свідчать про існування частинок з вищими спінами.
Побудові таких рівнянь присвячено значну кількість робіт Баба, Дірака, Раріти, Швінгера, Хагена, Харли, Фущича, Нікітіна та ін. Проте і до цього часу задовільних рівнянь для частинок з вищими спінами не побудовано. Основні недоліки відомих рівнянь --- наявність розв'язків, які описують розповсюдження хвиль з надсвітловою швидкістю, розбіжність теоретичного значення гіромагнітного співвідношення з експериментальним , несамоспряженість гамільтонових частинок, що рухаються в постійному магнітному полі та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПАРАСУПЕРСИМЕТРІЯ ТА ТЕНЗОР-БІСПІНОРНІ РІВНЯННЯ ДЛЯ ЧАСТИНОК З ВИЩИМИ НАПІВЦІЛИМИ СПІНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок