Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО МІКРОФЛЮЇДНОГО ПРИСТРОЮ БІОМЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО МІКРОФЛЮЇДНОГО ПРИСТРОЮ БІОМЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО МІКРОФЛЮЇДНОГО ПРИСТРОЮ БІОМЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,55 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Музика КАТЕРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 543.545: 543.426: 621.373.826
ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО МІКРОФЛЮЇДНОГО ПРИСТРОЮ БІОМЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Спеціальність 05.27.06 – технологія, обладнання та виробництво
електронної техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Рожицький Микола Миколайович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки Міністерства освіти і
науки України, професор кафедри
біомедичних електронних
пристроїв та систем.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Лепіх Ярослав Ілліч,
Національний університет ім. І.І. Мечникова
(м. Одеса) Міністерства освіти і науки України,
завідувач науково-дослідної лабораторії електронних,
іонних та молекулярних процесів у напівпровідниках;
доктор технічних наук, професор
Черенков Олександр Данилович,
Харківський національний технічний університет
сільського господарства ім. П.Василенка
Міністерства аграрної політики України,
професор кафедри загальної електротехніки
Захист відбудеться _________________ 2008 р. о ____ год. ____хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.04 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 16 січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.Г. Бородін
(підпис) (ініціали, прізвище)


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Розробка технологічної бази створення пристроїв селективного та чутливого визначення діагностичнозначущих речовин, зокрема, амінокислот, за кількісним складом яких можна судити про різні захворювання (нефротичний синдром, туберкульоз тощо) є важливим завданням біомедичного приладобудування.
З використанням мікросистемної технології стало можливим реалізовувати пристрої пробопідготовки та детектування в межах одного пристрою на новому технологічному рівні — у форматі “на чипі”, що дозволяє здійснювати високошвидкісний, високоселективний, високочутливий аналіз. У світовій науковій літературі даний напрямок фігурує під різними назвами: Micro Total Analytical Systems (TAS), Microfluidic Chip, Lab-on-a-chip. Окремим випадком TAS є мікроаналітичні електрохемілюмінесцентні (ЕХЛ) системи капілярного електрофорезу біомедичного призначення з проточно-інжекційним принципом аналізу (ПІА), які дають можливість достовірного визначення амінокислот. Однак, такі пристрої описані у небагатьох роботах, що зумовлено технологічними проблемами їх мініатюризації.
Можливість реалізації ЕХЛ-пристроїв у мікроформаті з’являється за рахунок використання методу Ленгмюр-Блоджетт (ЛБ) при виготовленні нових типів електродів-трансд’юсерів (перетворювачів), модифікованих нанорозмірними молекулярними плівками з інкорпорованими молекулами електрохемілюмінофорів. Однак цьому передує наявність низки невирішених проблем, пов’язаних як із розробкою технології створення ЕХЛ-трансд’юсера, так і технологією визначення з його допомогою амінокислот. Зокрема, одержання нанорозмірних сенсорних плівок гальмується нездатністю самостійного утворення електрохемілюмінофорами однорідних і стабільних ленгмюрівських моношарів на поверхні водної субфази.
Технологічною проблемою щодо адаптації капілярного електрофорезу “на чипі” є відсутність технічно й економічно обґрунтованих методів створення мікро-структур-капілярів у полімерних матеріалах, а також необхідність розробки конфігурації капілярної мережі для високоефективного розділення проби з амінокислотами.
Тому актуальним при створенні мікрофлюїдного ЕХЛ-пристрою є розробка технологій одержання: мікроструктур-каналів заданих розмірів і топології, адекватної для проведення розділення проби з амінокислотами; ЕХЛ-трансд’юсера на базі нанорозмірних функціональних плівок ЛБ (ПЛБ), а також дослідження результатів розроблених технологій та апробація пристрою щодо визначення амінокислот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОХЕМІЛЮМІНЕСЦЕНТНОГО МІКРОФЛЮЇДНОГО ПРИСТРОЮ БІОМЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок