Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості й тенденції інтеграційного розвитку в рамках НАФТА у контексті глобалізації світової економіки

Особливості й тенденції інтеграційного розвитку в рамках НАФТА у контексті глобалізації світової економіки

Назва:
Особливості й тенденції інтеграційного розвитку в рамках НАФТА у контексті глобалізації світової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,83 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Князєва Інга Володимирівна
УДК 339.923
Особливості й тенденції інтеграційного розвитку в рамках НАФТА у контексті глобалізації світової економіки
Спеціальність - 08.05.01 - світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2000
Дисертація є рукописом
Робота виконана у відділі проблем економічної транс-фор-ма-ції Росії (колишній відділ міжнародних проблем транс-фор-мації економічних систем) Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий доктор економічних наук
керівник: Новицький Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки і міжнародних відно-син
НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні доктор економічних наук, професор
опоненти: Кредісов Анатолій Іванович,
Інститут міжнародних відносин Київського університету
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри зовнішньо-
економічних зв’язків; кандидат економічних наук, доцент
Розпутенко Іван Васильович, Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри економічної політики.
Провідна Київський національний економічний
установа університет, кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться “ 2 ”, “ березня ” 2000 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.01 Інституту світової еко-номіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 252030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 252030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “ 29 ” січня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми та стан її розробки. Розвиток регіо-нальних інтеграційних економічних процесів є іманентною рисою функціонування сучасної світової економічної систе-ми. Саме зовнішньоторговельна лібералізація та фактори нового етапу регіоналізму безпосередньо зумовлюють дина-міку й напрямки економічного зростання національних економік.
Сучасний етап розвитку інтеграційних процесів є другою хвилею регіоналізму. Так, на відміну від першої (60-х років), друга хвиля регіоналізму (початок 90-х) має характер зовнішньої орієнтації. Паралельно її притаманною рисою стає інтеграція типу “південь-північ”, тобто промислово розвинутих країн з країнами, що розвиваються, яка набирає швидких темпів, прикладом чого є зокрема, поглиблення інтеграційних процесів у рамках Північно-Американської угоди про вільну торгівлю (НАФТА), укладеної між США, Канадою та Мексикою, створення Американської зони вільної торгівлі (Free Trade Area of the Americas/ FTAA) в 2005 році, а також процес залучення до ЄС країн Східної Європи, включаючи Україну
Актуальність дисертаційного дослідження макроекономічного аспекту регіональної економічної інтеграції на прикладі НАФТА, по-перше, об’єктивно зумовлена по-глиблен-ням теоретичних розробок та наукового аналізу розвитку інтеграційного процесу нового типу. По-друге, саме цей тип інтеграції, на нашу думку, зумовить еволюцію світової економіки в майбутньому, зокрема й України, що пояс-нює важливість наукового аналізу можливих наслідків і тенденцій розвитку інтеграції країн з різним рівнем економіч-ного розвитку.
Процес інтеграції України у світове господарство робить невідкладним вивчення світового досвіду об’єднання національних економік країн з різним рівнем економічного розвитку, зокрема на прикладі НАФТА. Таким чином, вивчення об’єктивних передумов, шляхів, методів та результатів приєднання Мексики, як країни з набагато нижчим рівнем розвитку, до інтеграційного об’єднання розвинутих ринкових країн, має велике значення для розробки механізму органічного підключення України до процесів європейської економічної інтеграції.
Комплексний аналіз сучасної динаміки інтеграційних процесів у рамках блоку, а також дослідження об’єктивних факторів економічного впливу, таких як зовнішні шоки фінансової кризи в Азії, на макроекономічні показники країн-учасниць, тенденції інвестування, прибутковість міжнародних операцій та добробут країн має велику вагу для визначення перспектив регіональної інтеграції нового типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Особливості й тенденції інтеграційного розвитку в рамках НАФТА у контексті глобалізації світової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок