Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ “РОДИНА - ШКОЛА”

ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ “РОДИНА - ШКОЛА”

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ “РОДИНА - ШКОЛА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
КОРНІЄНКО Сергій Миколайович
УДК.37.018
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ “РОДИНА - ШКОЛА”
13.00.07 -теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Кравець Володимир Петрович, ректор Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Цьось Анатолій Васильович;
Волинський державний педагогічний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри здоров'я і фізичної культури.
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія фізичного виховання, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 27 грудня 2001 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради К.58.053.01 при Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 282027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна познайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка за адресою: 282027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 26 листопада 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Фізичне виховання дітей є одним із пріоритетних напрямів реформування освітянської сфери в Україні, оскільки це важливий фактор гуманітаризації та гуманізації освіти, формування у підростаючого покоління фізичного та морального здоров’я, засіб удосконалення фізичної і психологічної підготовки до активного життя і професійної діяльності.
У генетичній програмі кожної людини закладений великий фізичний потенціал. Разом з тим загальновизнано, що в сучасних умовах в Україні склалася критична ситуація зі станом здоров’я населення, зокрема молоді, яка зумовлена негативними впливами екологічних, економічних, соціальних та інших факторів.
Статистика свідчить, що при вступі до школи різні відхилення у стані здоров’я має кожна третя дитина, а наприкінці навчання, в дев’ятому класі — кожна друга [О. М. Балакірєва, С. М. Дмитренко, С. І. Присяжнюк]. У 10-20сучасних школярів виявлено надлишкову масу тіла; у 30-40— захворювання носоглотки; у 20-40— порушення постави; у 50— дефекти зору і нервово-психічні відхилення; у 50-60— схильність до частих захворювань [В. Добринський, О. Д. Дубогай, О. С. Куц, В. А. Шаповалова, Ю. М. Шкребтій]. Особливе занепокоєння викликає погіршання стану фізичного здоров’я учнів молодших класів. За даними НАН України абсолютно здорових учнів початкових класів на сьогодні лише 5[Л. І Бордіян, П. Д. Добрий, В. С. Язловецький].
Такий стан вимагає пошуку нових форм і результативних шляхів зміцнення здоров’я дітей. У сучасних умовах ефективними та доступними засобами профілактики захворюваності, підвищення розумової та фізичної працездатності, проведення дозвілля школярів є фізична культура [Е. С. Вільчковський, О. Д. Дубогай, М. Д. Зубалій, М. П. Козленко, І. І. Козетов, О. С. Куц, Б. М. Шиян]. До того ж одним з ефективних шляхів охоплення дітей молодшого шкільного віку систематичними заняттями фізичними вправами визнано фізичне виховання, що здійснюється в родині за участю, під керівництвом і контролем батьків та близького родинного оточення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ “РОДИНА - ШКОЛА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок