Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансова стійкість підприємств та її забезпечення в трансформаційній економіці України (на прикладі сільськогосподарських підприємств)

Фінансова стійкість підприємств та її забезпечення в трансформаційній економіці України (на прикладі сільськогосподарських підприємств)

Назва:
Фінансова стійкість підприємств та її забезпечення в трансформаційній економіці України (на прикладі сільськогосподарських підприємств)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Державний вищий навчальний заклад
„КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Вадима Гетьмана”
НАУМОВА Любов Юріївна
УДК 338.43
Фінансова стійкість підприємств та її забезпечення в трансформаційній економіці України
(на прикладі сільськогосподарських підприємств)
Спеціальність 08.00.08. – Гроші, фінанси і кредит
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів підприємств ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Поддєрьогін Анатолій Микитович,
ДВНЗ „Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана”,
завідувач кафедри фінансів підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лайко Петро Афанасійович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
професор кафедри податкової і страхової справи;
кандидат економічних наук
Бойко Євгенія Миколаївна,
Академія праці і соціальних відносин
Федерації професійних спілок України,
доцент кафедри фінансів та кредиту
Захист відбудеться “ 10 ”березня 2008 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.203. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49г, к.601.
Автореферат розісланий “ 08 ”лютого 2008 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., професор М.Д. Алексеєнко
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В трансформаційній економіці України сільське господарство посідає надзвичайно важливе місце. Від його ефективного розвитку значною мірою залежить фінансова стабілізація на макро- і мікроекономічному рівні, економічна незалежність, соціальна стабільність та продовольча безпека України.
Перехід економіки України до ринкових відносин, який супроводжувався суттєвим реформуванням аграрного сектору, викликав в ньому докорінні зміни. При цьому економічна ситуація в сільському господарстві протягом значного періоду характеризувалася платіжною кризою, зниженням прибуткової діяльності суб’єктів господарювання, зростанням частки збиткових підприємств, скороченням їх фінансових ресурсів. Майже всі підприємства сільського господарства упродовж 1991-1999 рр. залишалися в кризовому або передкризовому стані. До 2007 р. обсяги виробництва сільськогосподарської продукції не відновилися відносно досягнутого на початок ринкових перетворень рівня 1990 р., а на фоні повільних стабілізаційних процесів виникали регулярні кризи. На такій стадії розвитку економічної системи як криза, особливо зростає вплив зовнішніх факторів на фінансову стійкість підприємств. Діяльність сільськогосподарських підприємств потребує зміцнення їх фінансової стійкості в умовах адаптації до ринкової моделі розвитку економіки.
Фінансова стійкість підприємств вивчається українськими вченими переважно в контексті загрози банкрутства підприємств. Більшість розробок присвячена пошукам внутрішніх джерел забезпечення фінансової стійкості підприємств. Недостатньо дослідженими залишаються проблеми впливу макроекономічного середовища на забезпечення фінансової стійкості підприємств та взаємопов’язані проблеми фінансової стабілізації макро- і мікроекономіки. Оцінювання параметрів економічної та фінансової стабілізації в Україні, як правило, обмежується дослідженнями за одним із напрямів: або на макро-, або тільки на мікрорівні. Виникає нагальна потреба в наукових розробках з проблем фінансової стабілізації не тільки підприємств, але й окремого сектору економіки у взаємозв’язку з тенденціями макроекономічного розвитку.
Актуальність теми дисертації обумовлена: недостатністю теоретичних та методичних розробок забезпечення фінансової стійкості підприємств; недосконалістю практично орієнтованих наукових розробок оцінювання параметрів мікрофінансової стабілізації; необхідністю проведення системних досліджень з удосконалення фінансової політики щодо використання фінансових ресурсів на підтримку сільськогосподарських підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Фінансова стійкість підприємств та її забезпечення в трансформаційній економіці України (на прикладі сільськогосподарських підприємств)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок