Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗМІНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ В 20-х РОКАХ ХХ ст.

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗМІНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ В 20-х РОКАХ ХХ ст.

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗМІНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ В 20-х РОКАХ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Лубчинський Андрій Анатолійович
УДК94 (477) „1921-1929”:63.
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗМІНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ В 20-х РОКАХ ХХ ст.
07.00.01. – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі історії народів Росії і спеціальних історичних дисциплін Кам’янець-Подільського державного університету
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Рибак Іван Васильович,
Кам’янець-Подільський державний університет, завідувач кафедри історії народів Росії і спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ботушанський Василь Мефодійович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри історії України
Доктор історичних наук, професор
Каденюк Олександр Степанович,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
завідувач кафедри історії, соціології і політології
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра новітньої історії України, (м. Львів)
Захист відбудеться „_24_” ___лютого_______ 2006 р. о _10.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий „_19_” ___січня______ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я.Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що в сучасних умовах в Україні відбуваються суттєві зміни в соціальній та економічній структурі аграрного сектора. Ці зміни викликані реформуванням усього народногосподарського комплексу. Тому є доцільним звернутися до історичного досвіду запровадження елементів ринкової економіки в сільському господарстві в 20-х роках ХХ століття. Зосередження уваги саме на цьому періоді історії народу України обумовлюється певними факторами. По-перше, при визначенні шляхів соціально-економічного розвитку домінуючого значення набуває врахування історико-економічної спадщини з її досягненнями, втратами та помилками. По-друге, на сучасному етапі соціально-економічних перетворень в Україні у суспільному житті виникають явища, що були характерними і в 20-ті роки. По-третє, існує потреба проаналізувати сутність і напрями аграрної політики того періоду, що є основою впровадження ринкових відносин у сільському господарстві. По-четверте, наукову зацікавленість викликають альтернативні підходи у визначенні перспектив, напрямків, форм і методів розвитку аграрного сектора України та соціальних змін в ньому в період непу. Аналіз цих підходів дозволить вибрати із багатьох моделей ринкової економіки ту, що найбільше відповідає сьогоденню.
Стан сільського господарства у 20-ті роки визначив низку соціально-економічних проблем, які потребують глибоких аналітичних і синтезованих оцінок.
Звернення до теми обумовлено ще й тим, що в українській історіографії на сьогоднішній день немає єдиної узагальнюючої праці, яка б розкривала проблеми господарської діяльності всіх верств селянства на основі багатоукладності господарювання та відповідних соціально-економічних змін на селі.
Все це свідчить про те, що обрана тема дослідження має не тільки науково-пізнавальний характер, але й набуває практичного значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження здійснено в рамках наукового проекту „Влада і суспільство на Українських землях у ХІХ – початку ХХ ст.: тенденції розвитку в контексті історії Центрально-Східної Європи” інституту історії України НАН України.
Мета і завдання дослідження полягає в тому, щоб на основі принципів історизму і об’єктивного аналізу документів більшовицької партії, законодавчих та виконавчих органів радянської влади, господарських установ та конкретних історичних матеріалів архівних фондів розкрити і показати характер формування соціальної та функціонування економічної структур в аграрному секторі України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗМІНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ В 20-х РОКАХ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок