Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІБРИДНІ ЗВ’ЯЗУЮЧІ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ПОЛІЕСТЕРНИХ І ЕПОКСИДНИХ ОЛІГОМЕРІВ ДЛЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

ГІБРИДНІ ЗВ’ЯЗУЮЧІ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ПОЛІЕСТЕРНИХ І ЕПОКСИДНИХ ОЛІГОМЕРІВ ДЛЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
ГІБРИДНІ ЗВ’ЯЗУЮЧІ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ПОЛІЕСТЕРНИХ І ЕПОКСИДНИХ ОЛІГОМЕРІВ ДЛЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛОЖИЧЕВСЬКА ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 541.64:542. 968:678.04
ГІБРИДНІ ЗВ’ЯЗУЮЧІ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ПОЛІЕСТЕРНИХ І ЕПОКСИДНИХ ОЛІГОМЕРІВ ДЛЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної хімії та полімерів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат хімічних наук, професор
Анісімов Юрій Микитович,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
професор кафедри загальної хімії та полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Сиромятніков Володимир Георгійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Бровко Олександр Олександрович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
провідний науковий співробітник відділу хімії лінійних полімерів
Захист відбудеться 10 червня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, ауд. 518. Тел.) 239-34-08.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 6 травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25
кандидат хімічних наук Т.Г. Єжова
ВСТУП
Актуальність теми. Епоксидні олігомери і ненасичені поліестери знаходять застосування в різних галузях народного господарства, оскільки вироби на їх основі характеризуються хорошою адгезією до поверхонь різних матеріалів, хорошими діелектричними характеристиками, високими твердістю і вологостійкістю, стійкі до агресивних середовищ, а також до різкої зміни температури. До того ж вони практично сумісні з різними за природою полімерами і наповнювачами, тому застосовуються як клеї, заливні компаунди, зв'язуючі у виробництві прес-матеріалів, склопластиків, захисних і декоративних покриттів.
Покращувати експлуатаційні властивості виробів на основі полімерів можна, з одного боку, шляхом створення нових високомолекулярних сполук, а з іншого - модифікацією властивостей існуючих речовин.
Останніми роками в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова на кафедрі загальної хімії і полімерів проводяться дослідження процесів сумісного отвердження ненасичених олігоестерних і епоксидних смол, які, з одного боку, мають хорошу термодинамічну сумісність, а з іншого - отверджуються за різними механізмами: радикальної ланцюгової полімеризації і поліконденсації з подальшою взаємодією продуктів реакції. Як показано у ряді наукових робіт, найкращі результати досягаються при максимальній сумісності початкових компонентів. При цьому олігомер з більшою молекулярною масою повинен отверджуватися в першу чергу, утворюючи тривимірнозшиту макромолекулярну сітку, в матриці якої відбувається доотвердження іншого компонента. Хоча ненасичені поліестерні смоли (НПС) і епоксидні смоли, як правило, розчиняються одна в одній в будь-яких співвідношеннях, проблеми їхньої сумісності виникають внаслідок використання додаткових компонентів, необхідних для отвердження: ініціюючих систем для НПС і отверджувачів для епоксидних смол.
В даній роботі розглянуто питання застосування модифікованих ненасичених поліестерних олігомерів (м-НПС) для отримання гібридних полімерних матриць з епоксидними складовими і наповнених композитів на їх основі. Метою цих досліджень було зниження енергії активації кополімеризації таких олігомерів і поліпшення характеристик отриманих кополімерів. Введення азоту в складі амідної групи в структуру НПС дозволяє, крім того, забезпечити більшу спорідненість НПС до суміші епоксидної смоли з амінним отверджувачем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГІБРИДНІ ЗВ’ЯЗУЮЧІ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНИХ ПОЛІЕСТЕРНИХ І ЕПОКСИДНИХ ОЛІГОМЕРІВ ДЛЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок