Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ НІТРИДІВ МОЛІБДЕНУ В АЗОТОВАНИХ СТАЛЯХ, ЇХ СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ

СИНТЕЗ НІТРИДІВ МОЛІБДЕНУ В АЗОТОВАНИХ СТАЛЯХ, ЇХ СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
СИНТЕЗ НІТРИДІВ МОЛІБДЕНУ В АЗОТОВАНИХ СТАЛЯХ, ЇХ СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДВНЗ "УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ"
ІСАЄВА ЛЮДМИЛА ЄВГЕНІВНА
УДК 546.177:542.057:669.15?28-194
СИНТЕЗ НІТРИДІВ МОЛІБДЕНУ В АЗОТОВАНИХ СТАЛЯХ,
ЇХ СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ
02.00.01- неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ, 2008 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лев Ісаак Юхимович,
Національна металургійна академія України,
професор кафедри загальної та органичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Шаповалов Валерій Васильович,
ДВНЗ „Донецький національний технічний університет”,
завідувач кафедри прикладної екології
та охорони навколишнього середовища
доктор хімічних наук, професор
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників
імені В. Є. Лашкарьова,
вчений секретар
Захист відбудеться « 18 » квітня 2008р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.078.01 Українського державного хіміко-технологічного університету, Україна, 49005, м. Дніпропетровськ,
пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського
державного хіміко-технологічного університету
Автореферат розісланий « 15 » березня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. І. Д. Пініелле


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На цей час хімія сполук змінного складу – оксидів, нітридів, карбідів, сульфідів, селенідів та ін., які не укладаються в уявлення класичної хімії, виходить на передній край неорганічної та фізичної хімії, оскільки хімічними компонентами реакції вважаються не тільки атоми, але також вакансії та міжвузловини, мізерні концентрації яких дозволяють у низці випадків змінювати властивості речовини набагато активніше, ніж атоми або молекули, і, як наслідок – отримувати сполуки з новими заданими, іноді унікальними властивостями. Уявлення про ці сполуки як фази змінного складу, що залежить від термодинамічних параметрів системи, переходять до розряду найбільш загальних, у той час як сполуки постійного складу є хоча і вельми поширеним випадком серед певних класів сполук, але випадком, в принципі, окремим.
Серед сполук змінного складу нітриди є важливим розділом неорганічної хімії і знаходять широке застосування як надтверді та наджароміцні матеріали, напівпровідники, діелектрики, каталізатори та адсорбенти в хімічній промисловості. Відносно мало вивченими залишаються нітриди Молібдену, хоча їх напівпровідникова здатність та каталітичні властивості були виявлені давно. Синтез нітридів Молібдену у легованих сталях відкриває великі можливості добування нітридів різного складу та властивостей. Основною відмінністю умов одержання нітридів в цьому методі є те, що «середовищем» їх утворення є кристалічна решітка заліза, а не газоподібний азот або аміак, а також те, що до їх складу завжди входить Ферум.
Нітриди Молібдену, які одержані з індивідуальних речовин в середовищі N2 або NH3, поки що не знаходять широкого застосування, хоча відомі дослідження Mo2N як каталізаторів реакції синтезу аміаку, гідрування С2Н4 та ін.
Набагато частіше з нітридами Молібдену мають справу як із вторинними фазами у залізних сплавах. В одному з різновидів залізних каталізаторів для синтезу аміаку, залізо існує у формі металу, а молібден – у формі нітриду Молібдену Мо2N. У хімічній апаратурі з легованих сталей це – поверхневі нітридні шари. У спеціальних сталях – це дисперсійно-зміцнюючі включення та ін.
Синтез нітридів Молібдену у сталях на основі кристалічної решітки Мо2N, але таких, що містять певну (задану) кількість Феруму, може становити окремий інтерес для одержання сполук змінного складу з новими каталітичними та іншими властивостями.
Все це робить актуальним дослідження процесу синтезу нітридів Молібдену у сталях як фаз змінного складу та визначення їх властивостей. Вирішення цих питань дозволяє, з одного боку, встановити необхідні умови для синтезу нітридів Молібдену заданого хімічного складу, а з іншого – з'ясувати закономірності утворення та зміни хімічного складу нітридів Молібдену у сталях, оскільки дані про це в літературі відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ НІТРИДІВ МОЛІБДЕНУ В АЗОТОВАНИХ СТАЛЯХ, ЇХ СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок