Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ДО МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ 6-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ДО МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ 6-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Назва:
ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ДО МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ 6-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОБОРОДЬКО ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 37. 042:034:81’243
ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ДО МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ 6-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор.
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Короленка,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лощенова Ірина Феліксівна,
Миколаївський державний університет імені
В.Сухомлинського,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу.
Захист дисертації відбудеться “ 24 ” червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України ( 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 23 ” травня 2008 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Л.М.Масол


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Розбудова в Україні якісно нової системи освіти відбувається в умовах ускладнення виховних проблем, поширення негативних явищ у шкільному середовищі. Численні соціологічні та психолого-педагогічні дослідження свідчать про недостатній рівень морально-духовних цінностей, особистісну недосконалість значної частини учнів підліткового віку, песимістичне сприйняття життя, відчуження від дорослих.
За цих умов питання морального розвитку підростаючого покоління належить до національних інтересів нашої держави. Навчити дітей творити моральні взаємини в гармонії з іншими людьми, самим собою, світом навколо себе – стратегія виховної політики школи нового типу. Нова модель освіти має базуватися на засадах демократизму та гуманізму і сприяти створенню умов для особистісного розвитку, самореалізації людини. Відповідно до змін в освіті змінилися підходи до формування загальних компетентностей учнів. Одним із найважливіших підходів є орієнтація на євроінтеграцію та створення єдиного освітянського простору.
Сьогодні школа здійснює перехід від навчально-дисциплінарної моделі організації педагогічного процесу до моделі особистісно розвивальної, за якої кожна підростаюча особистість є творчою індивідуальністю. Для реалізації такого підходу до навчально-виховного процесу створюються принципово інші умови: школа розгортає свою діяльність у новому законодавчому просторі відповідно до Закону України “Про загальну середню освіту”. У цьому контексті моральне виховання особистості школяра в процесі навчання виступає важливим завданням, поставленим перед сучасною школою.
Особливою складністю та суперечливістю відзначається процес морального виховання учнів молодшого підліткового віку. Це пояснюється тим, що в підлітків розширюються уявлення про світ та своє місце в ньому, розвивається та диференціюється система уподобань щодо моральних норм і правил поведінки. У той же час значна частина учнів цієї вікової групи вирізняється аморальними вчинками, некоординованими проявами поведінки, що визначає необхідність більш глибокого вивчення феномену морального виховання учнів молодшого підліткового віку.
Для обґрунтування теоретичних основ морального розвитку особистості актуальними є дослідження філософів (С. Анісімов, А. Гусейнов, О. Дробницький, О. Лосєв, В. Плахов, Л. Сохань, А. Титаренко та ін.); психологів (Г. Балл, І. Бех, О. Бодальов, Л. Божович, М. Боришевський, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ДО МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ 6-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок